Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
26/03/2017 - 07:35

Newag i MPEC łączą siły. Czy będzie taniej za ciepło?

Newag wchodzi w alians z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. Firmy już podpisały porozumienie, które zostanie sfinalizowane z początkiem października. Do tego czasu MPEC rozbuduje sieć ciepłowniczą, a Newag ma zakończyć proces modernizacji własnej wewnętrznej, zakładowej sieci przed przekazaniem jej miejskiej spółce.

Jak czytamy w komunikacie w tej sprawie, zawarte porozumienie i rozbudowa sieci ciepłowniczej umożliwi podłączenie odbiorców z kierunku zachodniego ciepłowni Millenium, co do tej pory było niemożliwe. Dodatkowo przejście z siecią ciepłowniczą przez teren NEWAG-u pozwoli na rozbudowę magistrali w stronę ulic: Wyspiańskiego, Zielonej i Jana Pawła II.  – To oznacza możliwość uciepłowienia tej przemysłowej części Nowego Sącza, a co za tym idzie również systematyczne ograniczanie niskiej emisji – podkreśla Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przeczytaj też Newag ma grube miliony na inwestycje

Na porozumieniu między spółkami mają skorzystać także mieszkańcy miasta.  Alians umożliwi umożliwi podłączenie odbiorców z kierunku zachodniego ciepłowni Millenium, co do tej pory było niemożliwe.

- Dodatkowo przejście z siecią ciepłowniczą przez teren Newagu pozwoli na rozbudowę magistrali w stronę ulic: Wyspiańskiego, Zielonej i Jana Pawła II. To oznacza możliwość uciepłowienia tej przemysłowej części Nowego Sącza - czytamy w komunikacie biura prasowego miejskiego magistratu.

Sadecki producent taboru kolejowego stanie się znaczącym odbiorą, bo  zapotrzebowanie przedsiębiorstwa na ciepło wyniesie około 10 procent dotychczasowej produkcji MPEC. To z kolei - jak podkreśla biuro prasowe urzędu miasta - bez wątpienia wpłynie na stabilizację cen ciepła systemowego w mieście, a skorzystają na tym wszyscy odbiorcy ciepła, w tym znaczna część mieszkańców. 

Przeczytaj też Sądecki MPEC modernizuje się na potęgę

 W ocenie urzędu podłączenie tak dużego odbiorcy ciepła, wpłynie również na poprawę jakości powietrza w Nowym Sączu.

(ami), fot. MPEC Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI