Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
17/05/2023 - 20:00

Muszyna: do kogo należy niszczejąca kładka nad torami kolejowymi? Kto ją naprawi?

Przejście nad torami kolejowymi, łączące ulice Ogrodową i Piłsudskiego w Muszynie jest w złym stanie. W imieniu mieszkańców radni pytali burmistrza o to, kto jest właścicielem obiektu i czy zostanie przeprowadzony generalny remont. Co włodarz uzdrowiska odpowiedział na zadane pytania?

Przejście nad torami kolejowymi, łączące ulice Ogrodową i Piłsudskiego w Muszynie jest w złym stanie technicznym. Radni Jakub Cieciura Jerzy Majka podczas sesji rady miasta (28 kwietnia) zapytali burmistrza Jana Golbę, kto jest właścicielem niszczejącego przejścia? Włodarz uzdrowiska odpowiada na interpelację. 

-W ewidencji środków trwałych nie ma kładki nad torami, pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Ogrodową, co wskazuje na to, iż miasto nie jest właścicielem obiektu. – wyjaśnia burmistrz Jan Golba. 

- Mimo to w ramach prac komunalnych prowadzi bieżącą konserwację i utrzymanie kładki.

Miasto wymienia m.in: oświetlenie, zniszczone, drewniane elementy schodów i podestu, a zimą dba o odśnieżenie kładki. Natomiast generalny remont obiektu należy do jego właściciela.

-Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wystąpi do PKP PLK SA Zakładu Lini Kolejowych w Nowym Sączu z wnioskiem o przeprowadzenie generalnego remontu kładki nad torami kolejowymi. - podsumowuje burmistrz. 

(MK) fot. ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu