Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
29/11/2013 - 01:00

Minister walczy z dyskryminacją kobiet na rynku pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ruszyło z projektem „Równość kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych - narzędziem zmiany społecznej.”
Projekt „Równość kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych - narzędziem zmiany społecznej” jest wdrażany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Biurem Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.
Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Wspólnotowego PROGRESS, realizowany będzie do 30 września 2015 r.
Celem projektu jest promocja równości kobiet i mężczyzn, w szczególności udziału kobiet w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych jako narzędzia zmiany społecznej. Projekt jest odpowiedzią na znaczące nierówności w dostępie do awansu kobiet i mężczyzn na stanowiska kierownicze dużych spółek notowanych na giełdzie. Udowodniono, że spółki, których organy kierownicze są znacznie zdywersyfikowane pod względem płci, mają lepsze wyniki działalności, są bardziej konkurencyjne wobec spółek, które zarządzane są przez dyrektorów jednej płci. Firmy ze zrównoważonym pod względem płci zarządem charakteryzują się lepszym kontrolowaniem ryzyka w podejmowaniu decyzji, większą kreatywnością, bardziej efektywną odpowiedzią na potrzeby rynku.
Jak wskazują dane Komisji Europejskiej, udział kobiet w zarządach w największych firmach w Polsce wynosi 11,8 % (średnia UE 13,7 proc.). Założeniem Komisji Europejskiej jest zwiększenie udziału kobiet w zarządach największych firm do 40 proc. poprzez wprowadzenie odpowiednich rozwiązań legislacyjnych.
Spodziewanym efektem realizacji projektu będzie podniesienie świadomości społecznej przedstawicieli biznesu oraz osób w wieku produkcyjnym, w kwestii równości kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych oraz zmiana wrażliwości pracodawców oraz instytucji rynku pracy na kwestie równości kobiet i mężczyzn.

(b)
Fot: rownetraktowanie.gov.pl
Źródło: mpips.gov.pl
 






Dziękujemy za przesłanie błędu