Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
24/09/2018 - 14:00

Mamy w Nowym Sączu trzy milionerki z listy najbogatszych Polek "Wprost"

Lokalne bizneswomen przełamały męski monopol na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Rok temu na damskiej liście kresusów zaistniały właścicielka firmy Batim Barbara Edelmuller – Generaux i współwłaścicielka Konspolu, Magdalena Pazgan. Teraz dołączyła do nich Izabela Koral. Jak wysoko w rankingu uplasowały się sądeckie milionerki i na ile został oszacowany ich majątek?

Jeszcze niedawno mieliśmy w Nowym Sączu wyłącznie milionerów, teraz mamy także milionerki, które szturmem wkroczyły do rankingu najbogatszych Polek tygodnika "Wprost". Żeby pojawić się w tegorocznym zestawieniu "wystarczył" majątek szacowany ma 40 milionów złotych.

Czytaj też Florek na topie, Koralowie na aucie. Lista najbogatszych Polaków Wprost

Najwyżej na rankingowej liście, (na czternastym miejscu) obejmującej pięćdziesiąt bizneswomen, uplasowała się Magdalena Pazgan. Współwłaścicielka Konspolu i szefowa rady nadzorczej firmy może się pochwalić majątkiem wartym 450 mln złotych.

Jeśli córka Kazimierza Pazgana w przyszłym roku utrzyma się w gronie najbogatszych Polek.  przy jej nazwisku nie będzie już firmy Konspol, którą - przypomnijmy - ma przejąć amerykański koncern Cargiil. W zeszłym roku - donosi Wprost -  Konspol przyniósł ponad miliard złotych przychodów.

Czytaj też Sądecki grom z jasnego nieba. Dlaczego Pazganowie sprzedają Konspol Amerykanom?  

Na liście polskich milionerek, na miejscu dwudziestym czwartym, jest Izabela Koral. Jej majątek to 178 milionów. Tygodnik Wprost policzył też miliony Barbary Edelmuller – Generaux, która uplasowała się na czterdziestym drugim miejscu z majątkiem szacowanym na  62 mln złotych. Przychody firmy Batim W 2016 roku osiągnęły blisko 227 mln złotych. Zysk netto to 7,7 mln złotych.

Właścicielka Batimu jest jedyną kobietą w Europie, która od zera zbudowała nowoczesną firmę spedycyjno-transportową. Jak zdradzała w rozmowie z "Sądeczaninem" w biznesie nie ma żadnych barier, których kobieta nie byłaby w stanie pokonać.

Na najwyższym podium rankingu stanęła Dominika Kulczyk z majątkiem szacowanym na 7miliardów złotych.

[email protected]  fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI