Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
16/02/2018 - 07:15

Limanowa: Nowe trasy wokół Mogielicy – zobacz, co się szykuje!

Dzięki współpracy powiatu limanowskiego, gmin Limanowa, Słopnice i Kamienica oraz Zarządu Województwa Małopolskiego podpisano umowę na nowe trasy wokół Mogielicy. Co dokładnie powstanie dzięki projektowi?

Ponad 16 km nowych tras rowerowych i szlaków pieszych oraz odnowa ponad 16 km tras już istniejących – to założenia nowego projektu, który otrzymał dofinansowanie z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dla turystów oznacza to nowe, ciekawe i niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym szlaki wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego – Mogielicy.

Zobacz też: Limanowa: Wybory samorządowe 2018: który z radnych jest najlepszy?

Ścieżki, które zostaną oddane do użytku do końca sierpnia 2020 roku będą doskonałą propozycją wypoczynku m.in. dla rodzin z dziećmi. Zostaną one wyposażone w ławki i stoły, przy których będzie można odpocząć po górskich wędrówkach. W pobliżu pojawią się też stojaki rowerowe, a nowe szlaki zostaną włączone do sieci tras rowerowych – w Tylmanowej połączą się z trasą Velodunajec. Dlatego oprócz długich spacerów, wraz z bliskimi będzie można pojechać dalej „na dwóch kółkach” - przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca.

Projekt, na który przekazano 3,5 mln zł z RPO przewiduje również:

  • uruchomienie specjalnego portalu internetowego i aplikacji na Android i iOS z mapami tras turystycznych z całej okolicy i przewodnikami
  • mapy w wersji drukowanej
  • 25 audioprzewodników dla osób z niepełnosprawnościami

Zobacz też: Limanowski szpital otwiera nowy oddział. Otrzymał aż 7,2 mln dofinansowania!

Dla miłośników górskich szlaków rowerowych to prawdziwa gratka!

[email protected], Źródło: UMWM, Fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu