Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
13/05/2020 - 22:00

Krynica:Polana Janówka już po renowacji.Postępują prace na Bulwarach Dietla

Polana Janówka, projekt w ramach programu "Kurort-Krynica" jest zakończony. Natomiast postępują prace związane z renowacją Bulwarów Dietla.

Nowy wygląd zyskała Polana Janówka w Krynicy. To niewielki, rekreacyjny obszar w pobliżu dolnej stacji kolejki na Górę Parkową. W ramach programu "Kurort-Krynica", zakończona została jego renowacja.

Na ostatnim etapie posiano trawę, posadzono też krzewy i rośliny ozdobne. Prace trwały od maja 2019 roku. Koszt odnowienia Polany Janówki to ponad sześć milionów złotych.

Nadal kontynuowane są też prace obejmujące fragment Bulwarów Dietla, wraz z przebudową koryta potoku Kryniczanka oraz remontem kładek. Teren ten nie był objęty modernizacją sprzed kilku lat. 

Obecnie prace obejmują modernizację sieci i przyłączy wodociągowych, sieci kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej. Na to zadanie Krynica wyda ponad 13 milionów złotych. Wzdłuż potoku stworzone zostaną ścieżki zasłużonych dla Krynicy i regionu, zaś na Bulwarach Dietla zaplanowana jest aleja gwiazd Festiwalu im. Jana Kiepury.  

Renowację wkrótce przejdą elementy małej architektury o charakterze informacyjnym (tablice opisujące zabytki, odlewy). 

Kurort Krynica" jest programem, który przekształca historyczne centrum w obrębie strefy A, w nowoczesną przestrzeń miejską, przy zachowaniu jej dawnych walorów.

Początkowo w skład programu wchodziło 5 projektów obejmujących: renowację Parku Dukieta, w którym prace zakończono w ubiegłym roku, a także odnowę Polany Janówka, Bulwarów Dietla, wraz z płytą deptaka oraz Góry Parkowej. 

(MK) fot. aut.

Krynica: Polana Janówka już po renowacji. Postępują prace na Bulwarach Dietla
Polana Janówka, projekt realizowany w ramach programu Kurort Krynica jest zakończony. Natomiast postępują prace związane z renowacją Bulwarów Dietla.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)