Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
23/04/2020 - 23:05

Krynica: na Bulwarach Dietla i Polanie Janówka praca wre!

W ramach projektu "Kurort-Krynica" w uzdrowisku postępują prace rewitalizacyjne na Bulwach Dietla. W ich sąsiedztwie, na finalnym etapie jest modernizacja Polany Janówka, której planowe zakończenie to 31 maja.

"Kurort Krynica" jest programem, który przekształca historyczne centrum w obrębie strefy A, w nowoczesną przestrzeń miejską, przy zachowaniu jej dawnych walorów. W ubiegłym roku zakończona została modernizacja Parku im. M. Dukieta, wraz z fontanną „setką”. Obecnie na finalnym etapie są prace na Polanie Janówka, rozpoczęte wiosną 2019 roku.

Kontynuowane są też prace, obejmujące Bulwary Dietla, wraz z przebudową koryta potoku Kryniczanka oraz remontem kładek. Renowację wkrótce przejdą elementy małej architektury o charakterze informacyjnym (tablice opisujące zabytki, odlewy). 

Prace obejmują modernizację sieci i przyłączy wodociągowych, sieci kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej. Wzdłuż potoku stworzone zostaną ścieżki zasłużonych dla Krynicy i regionu, zaś na Bulwarach Dietla zaplanowana jest aleja gwiazd Festiwalu im. Jana Kiepury.  

Dzięki pracom rewitalizacyjnym przemianie ma ulec serce miasta. Zakończenie prac zaplanowane jest na 31 sierpnia 2020.

Początkowo w skład programu wchodziło 5 projektów, obok renowacji Parku Dukieta, Polany Janówka, Bulwarów Dietla i płyty głównej deptaka, również modernizacja Góry Parkowej.  Jednak z tego w ubiegłym roku miasto się wycofało, a obecny burmistrz Piotr Ryba zwrócił Marszałkowi Województwa Małopolskiego dotację 5 milionów 700 tysięcy złotych. 

(MK) fot. aut.

Na Bulwarach Dietla i Polanie Janówka trwają prace
Prace rewitalizacyjne na Bulwach Dietla idą pełną parą. W ich sąsiedztwie na finalnym etapie jest modernizacja Polany Janówka, której planowe zakończenie to 31 maja.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)