Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
09/04/2021 - 23:00

Krynica, Muszyna: po niemal półrocznej przerwie, działalność wznowiły uzdrowiska

Po niemal półrocznej przerwie działalność wznowiły polskie kurorty, w tym sądeckie: Krynica i Muszyna. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w zakresie ograniczeń pandemicznych, ponowne otwarcie lecznictwa i rehabilitacji uzdrowiskowej nastąpiło 11 marca, jednak niektóre obiekty sanatoryjne przyjmują gości dopiero od kwietnia.

22 lutego Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie, które uchyliło ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym. Dwa sąsiednie sądeckie uzdrowiska, Muszyna i Krynica, zaczęły działać od 11 marca, niektóre sanatoria już tego dnia przyjęły pierwszych, po kilkumiesięcznej przerwie kuracjuszy.

W innych jak np. w Uzdrowisku Krynica-Żegiestów, które dysponuje czterema obiektami sanatoryjnymi: Nowymi Łazienkami Mineralnymi, Nowym Domem Zdrojowym, Patrią i Starym Domem Zdrojowym, pierwsze turnusy rozpoczęły się 22 marca (w ramach umowy z ZUS) oraz 31 marca i 1 kwietnia (NFZ). Z pobytu w sanatorium mogą skorzystać również goście indywidualni, którzy z własnych środków finansują kurację. 

W uzdrowiskach obowiązuje  reżim sanitarny, każdy pacjent musi mieć aktualne, negatywne wyniki testów, przeprowadzone na cztery dni przed przyjazdem. 

 

Okres przestoju był dla uzdrowisk bardzo trudny. Dla Krynicy i Muszyny tym bardziej, że w związku z czerwoną strefą, jaka została wprowadzona w sierpniu ubiegłego roku, był o jeden lockdown więcej, niż na terenie całego kraju. Kilkumiesięczny postój wykorzystano najczęściej na udzielenie pracownikom urlopów, ale też porządki i remonty obiektów sanatoryjnych . (MK) fot. ilustracyjne aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020