Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
08/10/2019 - 13:15

Koparki na drodze wojewódzkiej Gródku. Co tam robią budowlańcy [ZDJĘCIA]

Ciężkie maszyny zajmują połowę jezdni w Gródku nad Dunajcem na drodze wojewódzkiej 975. Budowlańcy prują stary chodnik, który zamienia się w kupę asfaltowego gruzu. A kierowcy? Jak zawsze pomstują, bo muszą z przejazdem trochę poczekać i pytają, co się tam buduje i kiedy to się skończy.

Remont tu, remont tam… Sądecczyzna w budowie, narzekają kierowcy. Ostatnio utyskują na odcinek drogi wojewódzkiej 975 w Gródku nad Dunajcem, gdzie ciężkie maszyny zajmują połowę jezdni. Na poboczu widać asfaltowy gruz. Co to za inwestycja?

- To drugi etap modernizacji drogi wojewódzkiej na odcinku czterech kilometrów od Gródka aż do Podola i Bartkowej. Zamiast starego, zniszczonego chodnika, jeszcze z lat sześćdziesiątych, będzie ścieżka pieszo-rowerowa – wyjaśnia wójt Józef Tobiasz. - Do tego dojdzie wymiana nawierzchni i  remont przepustów wodnych.

Jak dodaje Tobiasz, to część dużej inwestycji realizowanej przez wojewódzki zarząd dróg, która obejmuje również rozpoczętą już budowę mostu w Bartkowej, gdzie powstanie także rondo. Koszt całości przedsięwzięcia to ponad 28 milionów złotych. Wszystko ma być gotowe w listopadzie przyszłego roku.

- Jako gmina jesteśmy partnerem  inwestycji – dodaje wójt Grodka nad Dunajcem. - Koszt budowy czterech kilometrów ścieżki pieszo-rowerowej to 3 miliony złotych. Nasz wkład wynosi 750 tysięcy. W przyszłości budowana na terenie naszej gminy trasy dla cyklistów - ma się połączyć z tą budowaną w Nowym Sączu.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.jm

Ciężkie maszyny zajmują połowę jezdni w Gródku nad Dunajcem na drodze wojewódzkiej 975. Budowlańcy prują stary chodnik, który zamienia się w kupę asfaltowego gruzu
Fot. jm


Dziękujemy za przesłanie błędu