Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
15/12/2015 - 10:00

Konspol szykuje się do milionowych inwestycji

Dwieście milionów złotych w ciągu najbliższych dwóch, czterech lat chce zainwestować na rynku krajowym sądecki Konspol. Biznesowym przedsięwzięciom sprzyjają zmiany w nawykach żywieniowych Polaków.

W ciągu ostatnich siedmiu lat Grupa Konspol zainwestowała na rynku krajowym blisko 250 milionów złotych. Drobiowe wyroby sprzedają się tak dobrze, że sądecka firma planuje kolejne biznesowe przedsięwzięcia - donosi branżowy portalspozywczy.pl. Krajowej ekspansji sprzyjają zmiany nawyków żywieniowych Polaków. Co prawda w menu statystycznego Kowalskiego dominuje nadal wieprzowina, ale na polskich stołach coraz częściej pojawiają się drobiowe odpowiedniki. Dla Konspolu oznacza to stabilną sytuację na rynku wędlin, w który warto dalej inwestować - mówi w rozmowie z branżowym portalem prezes Grupy Konspol Konrad Pazgan, który zdradza, że na okres kolejnych dwóch-czterech lat firma planuje inwestycje warte między 100 a 200 mln złotych. Wedle zapowiedzi szefa firmy biznesowe przedsięwzięcia obejmą budowę nowych zakładów, zwiększanie mocy przerobowych, a także przejęcia innych podmiotów w Polsce lub Europie.

- Konsolidacja na pewno przyśpieszy w ciągu nadchodzących trzech lat – mówi na łamach branżowego portalu Pazgan.

Według przewidywań prezesa Konspolu pozycja polskiej branży drobiarskiej wobec rynków zagranicznych nadal będzie się umacniać, ale już w nie tak szybkim tempie jak dotychczas.

- Eksport nadal powinien rosnąć. Sprzyja temu kurs euro. Jednak rynek jest mocno nasycony, do tego rośnie produkcja drobiu na całym świecie, więc rynek europejski będzie importował również większe ilości drobiu z Brazylii oraz Azji – podkreśla Konrad Pazgan.

Co zatem zrobić, aby sprostać konkurencji? Trzeba postawić na innowacje. Dlatego Konspol pracuje nad nowymi opakowaniami i smakami, choć - jak przyznaje szef firmy - trudno jednoznacznie wskazać na to, które kategorie produktów drobiowych sprzedają się obecnie najlepiej, bo rynek zmienia się pod tym względem powoli a sprzedaż utrzymywała się w tym roku na poziomie podobnym do ubiegłego.

Na łamach portalu spożywczego.pl Konrad Pazgan mówił także o kierunkach eksportowej ekspansji Konspolu.

- Najlepszy jest nadal rynek rosyjski, niestety tymczasowo niedostępny dla polskich producentów. Mam nadzieję że nowa władza w naszym kraju w końcu zapomni o przeszłości i nawiąże przyjazne stosunki gospodarcze z Rosją. My potrzebujemy tanich surowców a Rosja dobrej jakości produktów spożywczych. Jesteśmy dla siebie idealnymi partnerami handlowymi - podkreślał  prezes Grupy Konspol.

(mika)

Fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog