Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
08/02/2017 - 19:35

Koniec romskiej osady w Maszkowicach? Domy Cyganów DO ROZBIÓRKI!

Ponad trzydzieści domów znajdujących się na osiedlu romskim w Maszkowicach trzeba będzie rozebrać, bo postawiono je bez zezwolenia. Taka jest decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Nowym Sączu.

Urzędnicy powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego stwierdzili, że trzydzieści jeden budynków na osiedlu romskim w Maszkowicach postawiono nie tylko bez zezwolenia, ale także na terenach, które nie są przeznaczone pod zabudowę.

Zobacz też: Tragedia w osadzie romskiej w Maszkowicach. W pożarze zginął 3-letni chłopczyk

Nie ma możliwości legalizacji tych budynków - mówi Janusz Golec, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.  - Nie dość, że te obiekty są nielegalne, to jeszcze zostały postawione na terenach zielonych. Stan techniczny większości z tych budynków nie jest właściwy. Część z nich zbudowano systemem gospodarczym .

Zobacz też: Chełmiec i Łącko: 1 milion 140 tys. zł na domy dla Romów? W obu gminach impas

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie wyklucza, że decyzji nakazujących rozbiórkę może być jeszcze więcej, bo inspektorzy zamierzają skontrolować kolejne budynki.

Przypomnijmy, że w romskiej osadzie w Maszkowicach doszło na początku grudnia do tragedii. W pożarze, który wybuchł w jednym z domów zginął 2,5-roczny chłopiec. W tej prawie prokuratura prowadzi śledztwo. Być może fakt ten ma związek z ustaleniami bezprawności powstania budynków i szybką decyzją o rozbiórkach.

Jak zareagowali na te rewelacje sami mieszkańcy osiedla z Maszkowic? - Niech przyjadą i rozwalają. Nie jestem w humorze, żeby rozmawiać - skwitował nasze pytanie Robert Szczerba, nieformalny wójt tamtejszej wspólnoty.

Czytaj "Sądeczanina" w w czwartek. Dowiesz się: Jak sprawę komentuje sołtys Maszkowic? Co mówią inni przedstawiciele Romów? Dokąd mieliby się wyprowadzić Cyganie?

(ami), fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu