Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
02/04/2021 - 05:50

Kończą budowę nowego parkingu na trzysta aut [ZDJĘCIA]

Blisko trzysta aut, tyle samochodów pomieści nowy parking w Nowym Sączu, przy parku Strzeleckim. Jego budowa jest już na ukończeniu.

Ulica Ogrodowa jest jak wielki plac budowy, ale powoli  roboty zmierzają ku końcowi. Drogowcy kładą już nową nawierzchnię. Na części jezdni jest już pierwsza warstwa bitumiczna.

Czytaj też Będzie wielkie szczepienie pracowników dyskontów w Nowym Sączu

Otoczenie rewitalizowanego Parku Strzeleckiego zmienia się nie do poznania. Dzięki tej inwestycji miastu przybył nowy parking, który, co podkreśla prezydent Ludomir Handzel,  Nareszcie rozwiąże problem parkowania na tym terenie.

- Wspaniale, że taka infrastruktura będzie towarzyszyła Parkowi Strzeleckiemu i amfiteatrowi -  mówi prezydent Ludomir Handzel.

Nowy parking pomieści dokładnie 277 aut. Ponieważ znajduje się poza centrum miasta ma być bezpłatny.

Czytaj też „Handzel kłamco!” Wywiesili banery z wyzwiskami obrażającymi prezydenta

Mieszkańcy Nowego Sącza z wielkim zainteresowanie spoglądają też na plac budowy w Parku Strzeleckim. Zaniedbany zakątek wraca do życia. Zdewastowane asfaltowe alejki spacerowe zastąpiły ścieżki wyłożone kostką. Jest też oświetlenie.

Najbardziej okazale przedstawia się nowa muszla koncertowa z trzema tysiącami miejsc na widowni. Obiekt jest zadaszony, co pozwoli na prowadzenie imprez bez względu na warunki atmosferyczne.Inwestycja ma być gotowa na koniec kwietnia. Koszt rewitalizacji parku to 53 mln złotych.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot.jm

Ulica Ogrodowa w Nowym Sączu jak wielki plac budowy
fot.Jagienka Michalik


Dziękujemy za przesłanie błędu