Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
01/04/2021 - 16:05

Będzie wielkie szczepienie pracowników dyskontów w Nowym Sączu

Jeszcze w lutym związkowcy, Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Rada Centrów Handlowych domagały się przyśpieszonych szczepień dla pracowników branży, a teraz za sprawą rządowych decyzji jest na to realna szansa, bo firmy same będą mogły to zorganizować. Dyskonty już ogłosiły, że przymierzają się do mobilnych punktów szczepień. Takie deklaracje złożyły Biedronka, Lidl i Auchan.

Wedle zapowiedzi Michała Dworczyka, pełnomocnika rządu ds. szczepień, jeszcze w drugim kwartale, zostaną uruchomione szczepienia w firmach, które same będą mogły to zorganizować. Jest jeden warunek. Musi być minimum 500 chętnych pracowników.

To dobry pomysł – komentowała  dla money.pl Renata Juszkiewicz z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Jak się na to zapatrują sieci handlowe?

Czytaj też Ofensywa przeciw zarazie. Mogą szczepić na koronawirusa w sądeckich firmach

Wedle  zapowiedzi Biedronki sieć  umożliwi wszystkim chętnym pracownikom możliwość łatwiejszego zaszczepienia się. - Planujemy udostępnienie niezbędnej przestrzeni w naszych centrach dystrybucyjnych czy w biurach, aby przyśpieszyć i usprawnić akcję szczepień tak jak to się odbywa najczęściej w przypadku sezonowych szczepień przeciwko grypie – cytuje  money.pl wypowiedź Tomasza Dejtrowskiego, dyrektora ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

- Pozostajemy w bieżącym kontakcie z naszymi partnerami medycznymi i jak tylko szczepionki będą dostępne oraz będzie możliwość prawna przeprowadzenia takiej akcji, będziemy niezwłocznie podejmować konkretne działania w tej sprawie -  dodał Dejtrowski.

Czytaj też Przyjmowali komunię od zakażonego księdza. Sanepid szuka uczestników mszy

W gotowości, pisze serwis,  pozostaje też Lidl , który już analizuje wymogi prawne oraz możliwości związane z infrastrukturą. Swoich pracowników chce też jak najszybciej szczepić  Auchan, który już ma za sobą zorganizowanie szczepień przeciwko grypie. ([email protected] sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu