Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
29/12/2017 - 09:55

Klępnęli przyszłoroczny budżet z inwestycjami i deficytem

Oświata, transport i pomoc społeczna, na te wydatki nowosądeckie starostwo zamierza przeznaczyć najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie, który bez zastrzeżeń klepnęli powiatowi radni. W 2018 roku roku samorząd wyda ponad 148 mln złotych. Planowane dochody to 140 mln. Szykuje się więc liczący 8 mln złotych deficyt.

Przyszły rok przyniesie w powiecie kolejne inwestycje. Na przebudowę dróg starostwo chce przeznaczyć 5,3 mln zł, a na budowę chodników 3 mln zł. Plany zakładają między innymi  przebudowę drogi Nawojowa-Żeleźnikowa Wielka-Łazy Biegonickie. Koszt przedsięwzięcia  to 4,7 mln zł. W tej kwocie mieści się dofinansowanie z unijnych funduszy w wysokości 2,9 mln zł.

W przyszłorocznym budżecie uwzględnione też zostało ponad 7 mln zł na budowę sali gimnastycznej i rozbudowę budynku przeznaczonego dla ogólniaka w Grybowie. Łączne wydatki na to zadanie w latach 2016-18 przekraczają 10 mln zł.

Najwięcej, bo 31,5 proc w przyszłorocznym budżecie powiatu nowosądecki pochłonie oświata, 17 procent transport  a 16,7 proc. Pomoc społeczna.

Jmik, fot. Starostwo powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu