Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
29/04/2021 - 07:05

Jak sądeckie Fakro wymyśliło nowy zawód i inspiruje kariery

Współpraca ze szkołami budowlanymi, stały wzrost zatrudnienia, rekrutacja wśród absolwentów, między innymi w ten sposób firma Fakro uchyla drzwi do zawodowego życia młodym ludziom, którym najtrudniej jest wejść na rynek pracy. Te działania sądeckiej spółki zostały uhonorowane specjalną nagrodą Instytutu Pracy i Kariery.

- Cieszymy się, że nasze działania na rzecz rozwoju zawodowego przyszłych i obecnych pracowników zostały zauważone przez kapitułę konkursu - mówi Janusz Komurkiewicz, z zarządu spółki. -To wpisuje się w propagowane przez nas od lat wartości, takie jak odpowiedzialność czy rozwój, realizowany na drodze kształcenia zawodowego, kursów językowych, szkoleń podnoszących kwalifikacje czy dofinansowań do studiów

Jak dodaje Komurkiewicz, kapituła, która przyznała sądeckiej firmie nagrodę Inspiratora Kariery, zwróciła uwagę na takie aspekty działalności firmy jak współpraca ze szkołami budowlanymi, stały wzrost zatrudnienia, rekrutację wśród absolwentów, organizację dni otwartych dla uczniów i studentów, także udział w targach szkolnych, przyjmowanie uczniowskich wycieczek także prezentacje zawodów w szkolnych i przedszkolnych placówkach.

Zauważone zostało również zaangażowanie spółki w promowanie pozytywnego wizerunku marki wśród młodzieży, której przejawem jest program Ambasador Marki Fakro, nakierowany na studentów.

- Nasze przedsiębiorstwo od lat współpracuje ze wszystkimi placówkami edukacyjnymi, które chcą zapoznawać się z nowoczesnymi technologiami oraz podnosić kwalifikacje zarówno uczniów jak i pedagogów. W gronie naszych partnerskich placówek znajduje się ponad 60 szkół budowlanych z całej Polski wyjaśnia - Janusz Komurkiewicz .

- To głównie szkoły zrzeszone w Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa. W ofercie edukacyjnej firmy znajdują się programy szkoleniowe przeznaczone dla uczniów i nauczycieli. Szkolenia prowadzimy zarówno w szkołach, jak i w siedzibie firmy w Nowym Sączu. To zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne – dodaje Komurkiewicz.

Firma prowadzi również staże zawodowe dla nauczycieli teoretycznej i praktycznej nauki zawodu szkół zawodowych i średnich branży budowlanej w Polsce. Rocznie z tego wsparcia korzysta kilkudziesięciu nauczycieli.

Co ważne, Fakro było też inicjatorem starań o oficjalne wprowadzenie do rejestru nowego zawodu czyli montera stolarki budowlanej. Nauka ruszyła od września 2018 roku.

- Celem takiego działania jest wykształcenie profesjonalisty, który zajmie się montażem drzwi, okien, osłon przeciwsłonecznych, schodów i bram garażowych oraz wykonywaniem przeglądów, napraw i konserwacji tych elementów. To sprawia, że taki fachowiec może zaoferować kompleksową usługę.– mówi Janusz Komurkiewicz. ([email protected])

Dziękujemy za przesłanie błędu