Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/03/2016 - 14:20

Jak przygotować kosiarkę spalinową na wiosnę? 4 proste kroki

Kosiarka jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym ogrodzie. W sezonie korzystamy z niej średnio ponad 30 razy! Warto o nią zadbać, gdyż sprawna kosiarka to nie tylko pięknie przystrzyżony trawnik, ale także bezpieczeństwo użytkowania oraz mniejsze zużycie paliwa (nawet do 30%).

Nastała wiosna, więc warto przystąpić do prac konserwacyjnych możliwie jak najszybciej. Próba pierwszego uruchomienia,  kiedy trawnik wymaga natychmiastowego cięcia może nas niemile rozczarować... Aby zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom, zastosuj się do naszych porad.

Krok 1.

Przystępując do przeglądu, dla bezpieczeństwa zdejmij fajkę z świecy zapłonowej.
Pierwszą czynnością przygotowującą maszynę do uruchomienia jest usunięcie z niej wszelkich zanieczyszczeń, a w szczególności pozostałości ściętej trawy. Wnętrze korpusu myjemy wodą, używając przy tym szczotki.
 

Krok 2.

Przed nowym sezonem powinniśmy wymienić olej w misce olejowej (jeśli nie wykonano wymiany jesienią). Zanim opróżnimy miskę olejową należy najpierw uruchomić i dobrze rozgrzać silnik. Ciepły olej łatwiej usunąć, ponadto zawiera on więcej zanieczyszczeń. Zużyty olej odsysamy przy użyciu specjalnej pompki. W niektórych modelach silników istnieje możliwość zlania oleju poprzez odkręcenie korka w dolnym korpusie urządzenia. Producenci zalecają wymianę oleju co 25 godzin roboczych, bądź raz po sezonie.
 
Krok 3.

Kolejną czynnością jest wymiana świecy zapłonowej oraz filtra powietrza. Dzięki temu zapewniamy silnikowi idealne warunki pracy - gaźnik pracuje płynnie, kosiarka łatwo się uruchamia, moc silnika jest w pełni wykorzystywana.
 
Krok 4.
Na koniec nie zapomnijmy sprawdzić stan noża tnącego. Odkręconą listwę tnącą dokładnie czyścimy szczotką drucianą oraz sprawdzamy czy nie ma  pęknięć. Jeżeli nóż wymaga naostrzenia, należy to wykonać równomiernie po obu końcach listwy. Nóż powinien być dobrze wyważony, w przeciwnym wypadku ostrze powoduje drgania, co bardzo źle wpływa na trwałość elementów maszyny.
Jeśli nasza kosiarka jest wyposażona w napęd – sprawdźmy stan paska napędowego oraz jego osłony.
W razie wątpliwości, każda instrukcja obsługi zawiera szczegółowe informacje dotyczące konserwacji urządzenia.
 
We wszystkie niezbędne części potrzebne do przeglądu kosiarki spalinowej możesz zaopatrzyć się w Rolniczo Handlowej Spółdzielni Pracy (RHSP) w sklepie nr 4 (art. metalowe i sanitarne) mieszczącym się w Nowym Sączu przy ul. Zielonej 49.
 
Sklep pochwalić się może ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sprzedaży sprzętu ogrodniczego i leśnego – autoryzowany dealer Oleo-Mac. Ponadto, aby wyjść naprzeciw wysokim wymaganiom klientów, w ubiegłym roku powstał autoryzowany serwis zajmujący się m.in. naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi.
 
Przyjdź do sklepu gdzie nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania – RHSP - Nowy Sącz, ul. Zielona 49 lub zadzwoń: 18 443-74-00 wew, 12 – Zapraszamy!

Więcej informacji na: www.rhsp.pl

(art. sponsorowany)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI