Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
14/08/2020 - 15:15

Ile kosztuje szkolna wyprawka? Sprawdziliśmy. W sklepach duże różnice cen

Wakacje dobiegają końca, uczniowie wraz z rodzicami coraz częściej sięgają na sklepowe regały, po przybory szkolne: zeszyty, piórniki, linijki... Ile to wszystko kosztuje? Sprawdziliśmy w kilku sądeckich marketach.

Początek nowego roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Sklepowe półki zajęte są już przez przybory szkolne, wokół których klienci zbierają się coraz liczniej. Rodzice z dziećmi wybierają „narzędzia pracy”, które będą wykorzystywane podczas lekcji w szkołach. Jaki jest koszt takiej wyprawki? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć, biorąc pod lupę ofertę kilku sądeckich marketów. Co zauważyliśmy?

Przede wszystkim naprawdę duże różnice cen. Dobrze w tym zestawieniu wypada market Auchan. Na przykład za klej zapłacimy tu od 0,29 zł do 3 zł, koszt temperówki waha się w granicach 0,13 do nawet 7 zł, a gumki 0,69 - 3,50 zł. Nożyczki kosztują 3,69 zł, ołówek 1,29 zł, cyrkiel między 1,19 zł, a 20 zł, linijka 0,45 zł, ekierka 0,39 zł, kątomierz 0,39 zł, flamastry między 8,40 a 14 zł, kredki 0,79, a 11 zł, długopis między 0,89 zł a 10 zł (zmazywalny), pióro między 2, a 38 zł, korektor 1,89 zł. Za zeszyt sześćdziesięciokartkowy zapłacimy około 2 zł, piórnik między 10, a 45 zł, natomiast plecak od 45 do nawet 200 zł.

Zobacz także: Dziś ostatnia szansa na zakupy. W weekend sklepy zamknięte

W Kauflandzie wybór jest nieco skromniejszy w porównaniu z poprzednim sklepem. Tutaj koszt linijki to około 3 zł, temperówki około 7, gumki 3 zł, długopisu 3,50 zł (za dwie sztuki), kleju 4 zł, kredek około 7 zł, zeszytu sześćdziesięciokartkowego 4 zł, a piórnika około 10 zł. Ceny plecaków wahają się od 40 do 180 zł.

W Carrefourze za klej zapłacimy 2,50 zł, nożyczki 4 zł, zestaw kreślarski 8,99 zł, kredki między 9, a 13 zł, gumkę około 3 zł, zeszyt sześćdziesięciokartkowy 2,99 zł, piórnik między 7- 45 zł, a plecak 35 - 220 zł.

Przybory szkolne są dostępne również w Biedronce. Tutaj cena kredek waha się w przedziale 5-17 zł, zestaw długopisów kosztuje 4 zł, piórnik około 9 zł, plecak 34 zł, zestaw geometrycznego 4 zł, a zeszyt o sześćdziesięciu kartkach - 1,50 zł.

Jaki jest zatem koszt mocno ograniczonej wyprawki szkolnej? Uśredniając ceny wymienionych powyżej przyborów wynosi on około 85 zł. Doliczając do tego koszty kupna kilkunastu zeszytów oraz plecaka może wzrosnąć do 180 zł. Do tego należy również dodać zakup podręczników...

MP, fot. MP







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI