Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 sierpnia. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
07/02/2019 - 13:00

Dwa nadajniki telekomów mają stanąć w krynickich sołectwach

Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba dokonał przeglądu inwestycji i, jak zapowiada, w obecnej kadencji planuje zbudować w uzdrowisku amfiteatr, ogrody edukacyjno-szkoleniowe, a także otwarty park wodny. Firmom telekomunikacyjnym chce udostępnić teren pod dwa maszty.

Dwa nadajniki telekomów mają stanąć w krynickich sołectwach
Burmistrz Piotr Ryba przejrzał inwestycje, które realizuje miasto.  W obecnej kadencji największe z nich, jakie zamierza realizować to budowa amfiteatru na Polanie Janówka, przy dolnej stacji kolejki linowej, ogrody edukacyjno-poznawcze na południowo-zachodnim stoku Góry Parkowej, a także odkryty park wodny na Czarnym Potoku. Pod warunkiem, jak zaznacza porozumienia się z OST Gromada.

- Jesteśmy umówieni z władzami OST Gromada na konkretne rozmowy w sprawie lokalizowania odkrytego aquaparku w dolinie Czarnego Potoku - informuje burmistrz Piotr Ryba. - Po przeprowadzonych rozmowach poinformuję o ich wyniku.

Włodarz uzdrowiska planuje również wybudować maszty telekomunikacyjne w dwóch sołectwach - "Do największych operatorów sieci komórkowych przesłaliśmy propozycję w sprawie budowy masztów telekomunikacyjnych, które swoim zasięgiem objęłyby Czyrną i Piorunkę. Wskazaliśmy konkretne działki gminne, na których taki nadajnik mógłby być zlokalizowany" - mówi burmistrz.


Piotr Ryba zapowiedział również odnowienie Parku Słotwińskiego, w którym ma powstać tężnia.  Remont, który oszacowano na ok. 700-800 tysięcy złotych zakończony zostanie w tym roku.

Włodarz miasta powraca też do tematu budowy toru saneczkowego na Górze Parkowej. Obiekt pojawił się w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Krynica-Zdrój, dokumencie omawianym na IV sesji Rady Miasta.

(MK) fot. ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"