Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
26/06/2018 - 17:10

Dlaczego rozkopali Limanową przy ulicy Targowej [ZDJĘCIA]

Najpierw Nowy Sącz, teraz Limanowa zabrała się za remont placu manewrowego dla autobusów. Inwestycja, która ruszyła w kwietniu idzie pełną parą.

Przebudowa placu manewrowego przy ulicy Targowej w Limanowej to część inwestycyjnej komunikacyjnej ofensywy miasta, które chce   budować  niewielki dworzec autobusowy,  wraz z poczekalnią, usytuowany w pobliżu skrzyżowania ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej.  Obok będą trzy parkingi  typu „park&ride.

Czytaj też Szpitale ścigają się na remonty i inwestycje. Kto da więcej? 

Prowadzony od kwietnia remont to nie tylko przebudowa placu manewrowego. To także  przebudowa skrzyżowań zjazdów indywidualnych oraz ogrodzeń. Zamontowane będą też urządzenia bezpieczeństwa ruchu, zostanie również zabezpieczona sieć kanalizacji deszczowej.

Czytaj też Komu zbudują kanalizację w Mszanie Dolnej

Inwestycja, która kosztuje 1.6 mln złotych  ma być zakończona do końca sierpnia.

Poza wybudowaniem  nowego dworca  limanowski samorząd zamierza też zainwestować w  zakup pięciu niskopodłogowych autobusów elektrycznych lub zasilanych sprężonym gazem ziemnym, które będą kursować nie tylko w mieście ale także poza nim.

Całkowity koszt planowanych inwestycji to blisko 14,5 mln złotych. limanowski samorząd uzyskał 11,4 mln zł dofinansowania z unijnych funduszy. Wszystko ma być gotowe na koniec grudnia 2019 roku. fot. UM Limanowa

[email protected] fot. UM Limanowa

W Limanowej też remontują plac manewrowy
Od kwietnia praca wre przy ulicy Targowej


Dziękujemy za przesłanie błędu