Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
12/06/2018 - 11:20

Szpitale ścigają się na remonty i inwestycje. Kto da więcej?

Szpitalom w Nowym Sączu i Krynicy, które ostatnio modernizują się na potęgę i swoją ofertą chcą przyciągnąć pacjentów, rośnie konkurencja. Limanowska lecznica nie pozostaje w tyle i też przymierza się do poważnej inwestycji. Zamierza przebudować oddział intensywnej terapii.

Generalny remont obejmie między innymi przebudowę ścian wewnętrznych, wymienione zostaną tynki, posadzki i wszystkie instalacje wewnętrzne, takie jak wodno-kanalizacyjna, wentylacja, klimatyzacja, instalacje elektryczne i teleinformatyczne. Będą też zamontowane nowe drzwi wewnętrzne i okna.

Czytaj też Komu zbudują kanalizację w Mszanie Dolnej  

Na remoncie się nie skończy. Oddział intensywnej terapii zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny oraz meble. Pojawią się nowe łóżka, respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, systemy grzewcze pacjentów, mosty medyczne.  

Przetarg na inwestycję już został ogłoszony.

- Jeszcze w czerwcu poznamy wykonawcę tego przedsięwzięcia, a już z początkiem lipca ruszą roboty budowlane, które obejmą kompleksową przebudowę pomieszczeń  obecnego Oddziału Intensywnej Terapii, a także mieszczącej się na tym samym piętrze Centralnej Sterylizacji - informuje szpital.

Czytaj też Zbudowali Romom nowy dom a oni nie opuszczają rudery   

Szacunkowa wartość inwestycji to blisko trzy miliony złotych. Remont potrwa do końca tego roku.

[email protected] fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach