Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
16/03/2017 - 15:35

Chodnik na Prusa: w przetargu chcieli 4 razy więcej niż chce dać miasto

Tylko jedna firma stanęła do przetargu na zaprojektowanie i budowę chodnika na ulicy Prusa. Oferent chciał cztery razy więcej niż miasto przeznaczyło na inwestycję. W czym rzecz?

7 marca odbył się przetarg na zaprojektowanie chodnika na ulicy Prusa od istniejącego odcinka od ulicy Bora Komorowskiego. Firma Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata i J. Sarata, która jako jedyna złożyła ofertę oszacowała prace na 399 tys. 504 zł. Tymczasem miasto zabezpieczyło na to przedsięwzięcie 100 tys. zł.

Zobacz też: Buduje się - w końcu - chodnik przy ulicy Prusa!

- Co to się dzieje? Ktoś z zewnątrz może uznać, że MZD nie potrafi oszacować właściwie robót - pytamy Grzegorza Mirka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Sączu.

- Nie. Charakter zaprojektuj i wybuduj związany jest z tym, że Wykonawca w ofercie zawiera wszystkie możliwe do wykonania roboty ( w tym projektowe), w tym przekładki sieci ogrodzeń, które mogą ale nie muszą w ostateczności być wykonane. Ponosi w związku z tym ryzyko dlatego przy braku konkurencji - jak w tym przypadku oferta cenowa może odbiegać znacznie od wstępnie zarezerwowanej na ten cel - wyjaśnia Mirek.

W zeszłym roku, na ulicy Prusa za około 70 tys. wykonano 400 metrów chodnika na odcinku od Kamiennej do Wyczółkowskiego.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

ul. Prusa


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)