Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
09/03/2018 - 12:15

Chełmiec: Już budują chodnik Chomranice – Rdziostów. Co ze zjazdem na cmentarz?

To informacja, która wyjątkowo ucieszy mieszkańców gminy. Już ruszyły prace przy przebudowie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec. W ramach inwestycji powstanie długo wyczekiwany chodnik na odcinku Chomranice - Rdziostów. Ale co ze zjazdem na cmentarz w Rdziostowie?

- Dzięki tej inwestycji niemal cała Dolina Smolnika będzie już wyposażona w chodniki. Po zamknięciu prac Chomranice-Rdziostów zostanie nam tylko do wykonania niewielki odcinek Rdziostów – Chełmiec, ale tu droga biegnie przez teren zalesiony, gdzie jest niewiele zabudowań mieszkalnych. Odcinek ten zrealizujemy w trochę późniejszym okresie – informuje Artur Bochenek, zastępca wójta gminy Chełmiec, który podkreśla, że gmina realizując całe przedsięwzięcie skupiała się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym.

Zobacz też: Kto bogatemu zabroni? Chełmiec znów łamie umowę ze starostwem

Przy okazji podpytujemy go – w ślad za apelami mieszkańców – kiedy zostanie poprawiony, ułatwiony zjazd do cmentarza w Rdziostowie. – Ciągle mamy na uwadze i nie wykluczamy, że uda nam się coś w tej sprawie zrobić już teraz przy okazji przebudowy drogi powiatowej – komentuje Bochenek.

Dolina Smolnika wyposażana jest w chodniki w myśl porozumienia między Starostwem Powiatowym a Chełmcem – gmina finansuję lwią część przedsięwzięcia. Prace Chomranice-Rdziostów powinny zostać zakończone do końca czerwca, czyli zgodnie z deklaracjami gminy jeszcze przed wakacjami. Przedsięwzięcie będzie kosztowało prawie 6 mln złotych.

Podobnie będzie w przypadku budowy chodnika o długości 1 km 786 metrów w ciągu drogi powiatowej nr 1549 Biczyce Dolne – Gostwica w miejscowościach Biczyce Dolne i Niskowa.

Zobacz też: W Chomranicach wreszcie doczekali się chodnika

Wartość zadania wynosi  1 mln 750 zł z czego Powiat Nowosądecki przekaże gminie Chełmiec dotację celową w kwocie 500 tys., reszta w kwocie 1 mln 250 tys. zł zostanie sfinansowania z budżetu gminy Chełmiec. Decyzję w tej sprawie radni podjęli podczas wczorajszej (8 marzec) sesji.

Samorządowcy dogadali się też w sprawie  budowy zatoki autobusowej w ciągu drogi powiatowej nr 1573 Nowy Sącz – Cieniawa w Kunowie. W tym jednak wypadku gmina sfinansuje – w ślad za zgodą radnych gminy – zadanie samodzielnie. Inwestycja wyceniona jest na 14 tys. zł.

ES [email protected] Fot.: UG w ChełmcuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)