Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
03/10/2022 - 08:05

Burmistrz Limanowej jednym z najzamożniejszych samorządowców

Był nauczycielem, gminnym radnym, pełnił też funkcję starosty powiatu, a od blisko dwunastu lat zasiada w fotelu burmistrza Limanowej. Każdy może mu zajrzeć do kieszeni, sprawdzić ile zarabia i jaki jest stan jego konta i jaki ma majątek. Podobnie jak inni samorządowcy, musi publikować oświadczenie majątkowe. Jak się powodzi Władysławowi Biedzie? Uchodzi za jednego z najzamożniejszych włodarzy.

Ile zarabia Władysław Bieda na burmistrzowskiej posadzie?  Jego roczna pensja za ubiegły rok wyniosła ponad 190 tys. złotych.  Oświadczenie majątkowe pozwala jednak głębiej zajrzeć do jego kieszeni.

Mieszkańców  miasta  poza zarobkami burmistrza interesuje też stan bankowego konta  samorządowca. Ile Bieda zdołał odłożyć pieniędzy? Na koncie oszczędnościowym zgromadził blisko 635 tysięcy złotych.

czytaj też Tak bieda docisnęła właścicieli małych firm. Pracownikom to nie wróży nic dobrego 

Jak mieszka burmistrz Limanowej? Wspólnie z żoną ma dom o powierzchni 360 metrów kwadratowych wart 1,2 mln złotych. Jest też właścicielem budynku mieszkalno-usługowego o powierzchni  863 metrów kwadratowych. Jego wartość została wyceniona na  blisko 3,5 mln złotych. W burmistrzowskim oświadczeniu majątkowym widnieje też gospodarstwo rolne  zajmujące ponad 9, 5 hektara o wartości 750 tys. złotych.

czytaj też Jak to w sobie rozpoznać, zanim będzie za późno? To może wykończyć każdego 

Współwłasność małżeńską stanowią dwa samochody, Volvo V 70 rocznik 2012 oraz  Volvo V 40 z 2013 roku, także  motocykl  marki Yamaha XVZ 1300, rocznik 1998 i łódź motorowa z roku 2000.  ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu