Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
21/09/2021 - 08:50

Lider uhonorowany. Zbigniew Konieczek otrzymał nagrodę Sądeczanina 2020 Roku

- Jestem bardzo wzruszony - mówił prezes Newagu Zbigniew Konieczek, który podczas uroczystej gali odebrał prestiżową nagrodę Sądeczanina Roku 2020. Rozstrzygnięty w styczniu plebiscyt, ze względu na pandemiczne ograniczenia, dopiero teraz doczekał się wielkiego finału w Piwnicznej podczas Festiwalu Lachów i Górali połączonego z Festiwalem Biegowym.

Najlepsi z najlepszych. To oni stali się bohaterami wielkiej gali dorocznego, największego w regionie plebiscytu organizowanego przez Fundację Sądecką. Było ich dziewięcioro, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

- Zbigniewa Konieczka znam już ponad dwadzieścia lat. Jego pracę obserwowałem na co dzień, a efekty tej pracy możemy obserwować wszyscy. To wspaniały inżynier i wybitny menadżer - mówił w laudacji wygłoszonej na cześć Sądeczanina Roku 2020 prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Pamiętam, jak dwadzieścia lat temu przejmował stery Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Wtedy chluba gospodarcza Sądecczyzny, kręgosłup całego regionu, była na kolanach. Pamiętam, że nie było dwóch tysięcy złotych na zapłacenie za energię elektryczną.Były wielomilionowe zobowiązania i kilkadziesiąt milionów straty.

Nikt wtedy nie wierzył w sukces. I pojawił się lider, który potrafił zbudować fantastyczny zespół, który do tego sukcesu poprowadził.  W ciągu dwudziestu lat zmienił zakład w przedsiębiorstwo produkcyjne. Rozwinął część technologiczną i konstrukcyjną firmy.  

Bardzo się  cieszymy, kiedy słyszymy o kolejnych sukcesach Newagu i z tego, jak wysoką jakością wygrywa wielomilionowe kontrakty.

 

Jak dodał Ludomir Handzel, Zbigniew Konieczek to człowiek o bardzo dobrym sercu.  - Sam wielokrotnie byłem tego świadkiem. Pomaga, nie chwaląc się tym. Wspiera potrzebujących. Dla mnie to wzór menadżera i człowieka sukcesu – podkreślał prezydent.  

Jestem ogromnie wzruszony- mówił Zbigniew Konieczek.  - Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie ludzie, którzy mnie otaczają.  Tyle można osiągnąć tylko z tak dobrze wykształconą kadrą. Dziś mogę powiedzieć z dumą, że nasze pociągi jeżdżą we wszystkich województwach poza województwem kujawsko-pomorskim. Jeżdżą też we Włoszech wokół wulkanu Etna. 

Na pytanie jak się wygrywa, mógłbym powiedzieć, że zdobywając w plebiscycie  kilkanaście tysięcy głosów. Ale te głosy należą się całej załodze.

Gospodarz gali Zygmunt Berdychowski, który na uroczystość przywdział lachowski strój, mówił o wyjątkowości laureatów plebiscytu.

- Oglądaliśmy wspaniały korowód Lachów i Górali.  Lachów było więcej. To jest ten moment , który napawa nas wszystkich dumą. Nie byłoby tych zespołów poczucia gotowości do zmobilizowania się, gdyby nie takie spotkania jak Sądeczanin Roku. Gdybyśmy nie honorowali tych, którzy są dla nas drogowskazami i pokazują jak z determinacją i poświęceniem realizować wszystkie plany, które potem są tak ważne dla nas na Sądecczyźnie. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu