Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
23/10/2020 - 11:35

Ranking Oceny Aktywności Gmin: poznaliśmy liderów wśród samorządów w regionie

Tegoroczne rozdanie nagród dla laureatów Rankingu Oceny Aktywności Gmin przybrało wyjątkową formę. Ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiologiczne wywołane pandemią COVID-19, finał plebiscytu odbył się online. Wiemy już, który samorząd uzyskał najlepszy wynik za rok 2019. Zobaczcie, kto został liderem wśród gmin Subregionu Sądeckiego.

Ocena Aktywności Gmin to wyjątkowe wydarzenie, które pokazuje jaką pracę wykonały samorządy w Subregionie Sądeckim przez poprzedni rok. Na ranking składa się pięć modułów, które wskazują na kondycję gmin w różnych obszarach ich działalności. Zespół niezależnych ekspertów z Instytutu Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu analizuje 24 wskaźniki. Usystematyzowane i opracowane informacje o gminach z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, pozwoliły na wyłonienie niekwestionowanych liderów wśród samorządów Subregionu Sądeckiego. 

Badacze, pod kierownictwem prof. dr hab. Tadeusza Kudłacza, wzięli pod uwagę aż 39 jednostek samorządowych z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego i miasta Nowego Sącza. Ranking Oceny Aktywności Gmin to nie tylko idealna okazja na docenienie wysiłków samorządów w pracy na rzecz "Małych Ojczyzn", ale również informacja dla mieszkańców o kondycji ich gminy.

Przyznanie nagród dla najlepszych w tym roku odbyło się w formie online. W siedzibie redakcji Sądeczanin pojawili się przedstawiciele nagrodzonych samorządów z kategorii głównej. 

Ocena Aktywności Gmin 2020.

Wyniki Rankingu Oceny Aktywności Gmin za rok 2019:

OCENA KOŃCOWA:

 1. Muszyna - 137,70*
 2. Gorlice (miasto) – 130,77
 3. Nowy Sącz – 129,32
 4. Stary Sącz – 128,18

*liczba uzyskanych punktów

Jan Golba, burmistrz Muszyny.

MODUŁ I. GENEROWANIE DOCHODÓW:

 1. Muszyna
 2. Chełmiec
 3. Nowy Sącz

MODUŁ II. POZAINWESTYCYJNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA:

 1. Laskowa
 2. Krynica-Zdrój
 3. Sękowa

MODUŁ III. AKTYWNOŚĆ INWESTYCYJNA GMINY:

 1. Stary Sącz
 2. Łącko
 3. Nawojowa

MODUŁ IV. EFEKTY POLITYKI SPOŁECZNEJ:

 1. Nowy Sącz
 2. Krynica-Zdrój
 3. Łużna

MODUŁ V. DYNAMIKA:

 1. Moszczenica
 2. Łużna
 3. Muszyna

Zapoznaj się ze szczegółowymi wynikami Rankingu Oceny Aktywności Gmin 2020 TUTAJ.
([email protected])

Patronat honorowy Oceny Aktywności Gmin

Ocena Aktywności Gmin 2020. Który samorząd był najlepszy?
Znamy już liderów wśród samorządów Subregionu Sądeckiego za rok 2019. Gmina Stary Sącz uplasowała się na czwartym miejscu. Ostatnie miejsce podium należało do miasta Nowego Sącza, drugie miejsce zajęło miasto Gorlice. Niekwestionowanym liderem rankingu po raz kolejny okazała się Muszyna. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, finał plebiscytu odbył się w małym gronie laureatów. Transmisję z tego wydarzenia znajdziecie na naszym portalu. Zobaczcie zdjęcia najlepszych wśród gmin.


Dziękujemy za przesłanie błędu