Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
21/05/2019 - 17:30

VII Zjazd Sądeczan: rękodzieło przeżywa swój renesans! [WIDEO]

Dlaczego coraz więcej z nas, zamiast towarów produkowanych masowo, wybiera rękodzieło? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można było na VII Zjeździe Sądeczan, gdzie prezentowali się twórcy z Sądecczyzny, Węgier i Słowacji.

Zobacz też: Rękodzielnicy, bez nich VII Zjazd Sądeczan nie byłby taki sam [WIDEO/ZDJĘCIA]

- Masowe produkty są identyczne i każdy może je mieć. A jak kupię biżuterię czy coś z galanterii na takich stoiskach, jak te tutaj, to wiem, że właśnie nabyłam rzecz niepowtarzalną. Nawet jest kilka podobnych, to każdy przedmiot czymś się jednak różni – opinia, która usłyszeliśmy od mieszkanki Łącka podziwiającej wyroby zaprezentowane na VII Zjeździe Sądeczan nie jest wcale odosobniona.

Przy zakupie prezentów czy pamiątek albo drobiazgów dla siebie i najbliższych czy też takich do wystroju domu coraz częściej stawiamy na oryginalność. Folklor po latach zachłystywania się kulturą masową wrócił do łask. Renesans motywów regionalnych widać w branży meblarskiej, architekturze, w wystrojach wnętrz i w projektowaniu odzieży i biżuterii. A Sądecczyzna od dawna słynie z wyjątkowości  jeśli chodzi o stroje ludowe, regionalne. Czy słusznie? Wystarczy zobaczyć to, co zaprezentowano na Starosądeckich Błoniach.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu