Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/02/2020 - 03:35

Iwona Romaniak. Kandydatka na Sądeczanina Roku 2019

Ma wielkie serce i ze wszystkich swoich sił stara się pomagać każdemu, aby poprawić chociaż troszkę ten świat – mówią o niej współpracownicy z Fundacji Bratnia Dusza. – Jest niesamowicie wrażliwa na krzywdę innych, szczególnie tych najmłodszych. Nie potrafi przejść obojętnie obok drugiego człowieka

W ubiegłym roku Iwona Romaniak zorganizowała przyjazd ponad dwudziestu grup dzieci i młodzieży z Ukrainy. Niektóre z nich były uzdolniona artystycznie, więc można było podziwiać ich talent. Spotykanie się z Polakami, a szczególnie z rówieśnikami, to dla nich wielka radość. Organizacja każdego przyjazdu wymaga ogromnego nakładu czasu oraz niesamowitych zdolności organizacyjnych.

Wiele działań jakie podejmuje Iwona służy krzewieniu kultury polskiej i kultywowaniu naszej tradycji w kraju i za granicą poprzez organizację polskich świąt na Ukrainie, takich jak  Wigilia z rodakami, Wielkanoc czy  Wszystkich Świętych – mówią działacze Fundacji Bratnia Dusza.

lwona nie ogranicza się tylko do organizowania przyjazdów ukraińskich dzieci czy promowania wydarzeń kulturalnych. Organizuje też pomoc humanitarną dla ubogich rodzin na Wschodzie, dla sierocińców i domów starców.

Jak podkreślają jej współpracownicy, dzięki zaktywizowaniu mieszkańców, głównie z powiatu nowosądeckiego,  z roku na rok udaje się zrobić więcej.

- Jako fundacja możemy się poszczycić tym, że mamy wolontariuszy w różnym wieku, z różnych kręgów i różnych części Polski, czego przykładem może być akcja „Lwów 2019”.

Zobacz również materiał filmowy. Obejrzyj: Wybierz Iwonę Romaniak.Dzięki niej dzieci z sierocińców mają życie jak z bajki

 - Budujemy mosty przyjaźni tam, gdzie inni stawiają bariery – to motto Fundacji Bratnia Dusza. Iwona Romaniak tymi słowami kieruje się przy wszystkich swoich działaniach. Udziela pomocy każdemu, niezależnie od narodowości, wyznania czy kultury, bo dla niej każdy jest ważny. Każdy potrzebuje uwagi i ciepła drugiego człowieka – mówią członkowie Fundacji.

Iwona Romaniak – SMS o treści SR.9 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu