Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
26/02/2020 - 18:25

Urszula Gawron pisze książki dla dzieci tak, by maluchy chciały poznawać świat

Urszula Gawron, autorka książeczek dla dzieci z cyklu "Świat jest piękny" jest zgłoszona w ósmej edycji Konkursu o Nagrodę im. Ks. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki Autor”.

Urszula Gawron pisze dla dzieci tak, by chciały poznawać świat

Urszula Gawron jest autorką cyklu książek dla dzieci „Życie jest piękne”, które początkowo pisała dla swoich bratanków Borysa i Blanki. - Wszystko zaczęło się od dwóch maskotek, które powstały na prezent dla tego rodzeństwa: czerwonego kota w kropki dla Blanki i szarego psa w kropki dla Borysa. To właśnie one stały się bohaterami bajki. (...). Historie pojawiające się w bajce są połączeniem historii z mojego dzieciństwa oraz perypetii moich bratanków, a większość wydarzeń miało miejsce w rzeczywistości. Książeczka w pewnym sensie jest sposobem na ocalenie od zapominania tych pięknych lat dzieciństwa – mówi sama o swoim dziele, które zilustrowała własnymi grafikami.

Urszula Gawron pisze dla dzieci tak, by chciały poznawać świat

Zobacz też: Jadwiga Marzec udowadnia, że życie na emeryturze może być inspirujące

Pierwszy tom cyklu „Życie jest piękne – historia rodzinna” nominowany był do Nagrody Kumora w 2018 roku w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” a wśród Czytelników – tych małych i tych większych – zyskała miano jednej z najwartościowszych i najciekawszych pozycji książkowych. Dlaczego? Bo pisarka opisuje w nich przygody sympatycznych kotków. We wszystkich książeczkach zwierzątka znajdują się w różnych sytuacjach, zadają też trudne pytania, na które oczekują odpowiedzi, tak jak nasze maluchy.

- Polecam wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy chcą pokazać dziecku, że świat jest piękny - pisze dr Marek Babik, teolog i pedagog, jeden z recenzentów książeczki.

Urszulę Gawron śmiało można nazwać człowiekiem orkiestrą. Nominowana urodziła się w Tarnowie, ale od wielu lat mieszka w Nowym Sączu. Jest artystką grafikiem i ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ma na swoim koncie 24 wystawy indywidualne i zbiorowe. Uczestniczyła w bardzo wielu konkursach i jest laureatką wielu nagród i współautorką witraży w kościele o. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu. Jest też Instruktorem w Sądeckiej Szkole Szermierki, gdzie uczy władać rapierem. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu