Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
12/09/2023 - 19:45

Konkurs rozstrzygnięty: Festiwal Lachów i Górali w obiektywach publiczności

Amatorsko, ale z pasją – przedstawiamy Wam najciekawsze zdjęcia wykonane przez publiczność trzeciego Festiwalu Lachów i Górali. Autorzy pięciu najciekawszych prac otrzymają upominki.

Patrzcie, jak pięknie tańcowali! Takiej energii, jak na Festiwalu Lachów i Górali próżno szukać gdzie indziej

Działo się i to z przytupem. Na trzy festiwalowe dni Piwniczna-Zdrój zamieniła się w stolicę folkloru i tradycji Lachów i Górali – na imprezę zjechało aż 35 zespołów regionalnych, by zatańczyć, zaśpiewać i zaprezentować zwyczaje swoich małych ojczyzn z Sądecczyzny, Podhala, Spisza. Gościnnie – poza konkursem – wystąpiły też u nas zespoły z Mazowsza a nawet z Litwy i Słowacji. Nasze niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich serwowały w tym czasie przysmaki naszego regionu w towarzystwie rękodzielników prezentujących swoje tradycyjne wyroby. 

Piwniczna-Zdrój stolicą folkloru. Zobacz fotorelację z mszy i korowodu inaugurującego Festiwal Lachów i Górali

Pięknie to wszystko wyglądało a publiczność nie tylko z ogromną przyjemnością to wszystko oglądała i kosztowała, ale również dokumentowała na zdjęciach. Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu poprosiliśmy Was o nadsyłanie właśnie takich zdjęć a dziś je przedstawiamy w naszej kolejnej fotogalerii.

Autorzy najciekawszych prac: Joanna Szaroma, pani Urszula (nazwisko do wiad. red.), Weronika Polakiewicz, Izabela Kulig oraz pan Norbert (nazwisko do wiad. red.) otrzymają . Po odbiór nagród zapraszamy do siedziby portalu Sądeczanin przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu w dniach 14  i 15 września, czyli w najbliższy czwartek i piątek w godzinach od 9 do 15. ([email protected]) © Materiał chroniony prawem autorskim

Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego

Rozstrzygnięcie konkursu: Festiwal Lachów i Górali w obiektywach publiczności
Amatorsko, ale z pasją – przedstawiamy Wam najciekawsze zdjęcia wykonane przez publiczność trzeciego Festiwalu Lachów i Górali. Autorzy pięciu najciekawszych prac otrzymają upominki.


Dziękujemy za przesłanie błędu