Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
24/08/2021 - 13:20

Zespół Lachy wystąpi podczas Festiwalu Lachów i Górali

Prezentujemy cykl artykułów poświęconych 50 zespołom, które wystąpią podczas Festiwalu Lachów i Górali. Wielkie wydarzenie zainaugurowane lachowsko-góralskim korowodem rozpocznie się już 10 września w Piwnicznej-Zdroju. Przedstawiamy Zespół Regionalny LACHY z Nowego Sącza prezentujący folklor Lachów Sądeckich.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” to najstarszy regionalny zespół w Nowym Sączu, działający nieprzerwanie od 1956 r., czyli w tym roku obchodzi Jubilat 65 - lecia istnienia.  Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in.: Nagroda Ministra Kultury I stopnia oraz Nagroda im. Oskara Kolberga, I miejsce na pierwszym Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Jest także dwukrotnym zdobywcę „Złotej Ciupagi” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w 1970 r i 1989 r, oraz tegorocznym laureatem „Srebrnej Ciupagi” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Zespół Regionalny "Lachy" wystąpi podczas Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej. Przyjedź i zobacz go na żywo. Zapraszamy. Dokładny termin występu już niebawem.Dziękujemy za przesłanie błędu