Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 13:15

Stanisław Strączek. Kandydat do Nagrody SKT Sądeczanin 2018

Ppłk SG dr hab Stanisław Strączek jest osobą niezwykle zasłużoną. Obecnie pełni funkcję naczelnika Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. W tym roku kończy służbę.

Ppłk SG dr hab Stanisław Strączek jest naczelnikiem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im.  Fryderyka Chopina   w Warszawie. W roku 1994 r. objął stanowisko II kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Z orkiestrą wykonał wiele koncertów w kraju i za granicą.

W 2000 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina  w Warszawie. Rok później objął stanowisko naczelnika Wydziału I-go Kapelmistrza  Orkiestry. W roku 2006 ukończył studia podyplomowe z zarządzania. Dokonał wielu instrumentacji i aranżacji na orkiestry symfoniczne i dęte oraz opracowań na zespoły chóralne.

Ppłk Stanisław Strączek przewodzi zarówno Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej, jak i Orkiestrze Dętej im. Stanisława Moryto w Łącku, która pielęgnuje kulturę Górali Łąckich. Obydwie orkiestry pojawiają się na uroczystościach upamiętniających wydarzenia patriotyczne i regionalne zarówno na Sądecczyźnie, jak i w Małopolsce, kraju i zagranicą. Orkiestra Straży Granicznej bierze udział w obchodach świąt państwowych na arenie krajowej.

Za swoje wybitne zasługi w dziedzinie rozwoju kultury muzycznej został wyróżniony wieloma odznaczeniami: Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Straży Granicznej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Ministra Kultury i Sztuki - Zasłużony Działacz  Kultury,  Złotym  Medalem  za  Zasługi  dla  Województwa  Nowosądeckiego, Złotym,  Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Ziemi Łąckiej, Honorowy Obywatel Gminy Ochotnica Dolna, Złote i Srebrne Jabłko za Zasługi dla Powiatu Nowosądeckiego. Był nominowany do tytułu "Sądeczanin Roku 2004". Uzyskał tytuł "Małopolanina Roku  2005".  W  2013 roku  został  odznaczony  najwyższym medalem za zasługi w dziedzinie kultury - "Gloria Artis".

Do plebiscytu „O Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin" został zgłoszony przez ks. Roberta Młynarczyka, kapelana Straży Granicznej w Nowym Sączu

- Jest to osoba niezwykle zasłużona dla regionu, a w tym roku kończy służbę w Straży Granicznej – wyjaśnia ks. Robert Młynarczyk.

Głosuj na: ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek – SMS o treści SKT.18 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

[email protected], fot. Orkiestra Reprezentacyjna Straży GranicznejDziękujemy za przesłanie błędu