Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/05/2017 - 06:45

Kudłate kluski kucharza z Piwnicznej wygrały kampanię reklamową

Dobra reklama pomaga w prowadzeniu biznesu. To dlatego dyrektorka Hotelu Piwniczna-Spa i szef restauracyjnej kuchni „Czarna Owca” postanowili zawalczyć o kampanię w Sądeczaninie. Taką szansę dawał udział w konkursie na potrawy regionalne podczas Zjazdu Sądeczan. Wygrali. Kudłatymi kluskami.

Zanim zdecydowano, które danie wystawić do konkursu, odbyła się gorąca dyskusja - zdradza dyrektor hotelu Katarzyna Nesterak. - Ostatecznie postawiliśmy na kluski kudłate z kapustą.

Co kryje się pod tą intrygującą nazwą?

To tradycyjne danie z okolic Piwnicznej przygotowywane przez nasze babcie kilkadziesiąt lat temu - tłumaczy Ignacy Izworski, szef restauracyjnej kuchni, który podkreśla, że gotowanie jest jego pasją, a danie często serwowała w domu jego mama.   

Jak robi się kudłate kluski? Wystarczą tarte ziemniaki i trochę gotowanych. Ulepione z tego kulki trzeba wrzucić na osoloną wodę i długo gotować. Do tego osobno duszona kapusta z cebulką i smażony boczek - tłumaczy szef kuchni.


Katarzyna Nesterak podkreśla, że udział w konkursie kulinarnym to przede wszystkim chęć pokazania bogactwa regionalnej kuchni z okolic Piwnicznej.

- Tradycyjne jedzenie jest bardzo smaczne. Turyści, którzy przyjeżdżają do Piwnicznej chętnie odwiedzają nasz hotel, bo wiedzą, że u nas znajdą dania przygotowywane według starych przepisów.

Wszystkie dania serwowane przez restaurację „Czarna Owca” opierają się na kuchni z Doliny Popradu, która - jak mówi Katarzyna Nesterak - jest przebogata. Do tego są łatwe do przygotowania. Opierają się głównie na ziemniakach, kapuście i jagnięcinie.

- Warto wracać do źródeł, tym bardzie, że powoli przejadła nam się kuchnia egzotyczna i chętnie wracamy do tego, co gotowały nasze prababki - dodaje Katarzyna Nesterak.

(ami) fot. A.M

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu