Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/05/2018 - 13:10

Józefa Wierzycka. Kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin 2018

Józefa Wierzycka jest jedną z kandydatek w plebiscycie "O Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin". Na co dzień mieszka w Zalesiu na Limanowszczyźnie. Interesuje się rękodziełem. Zgodziła się wziąć udział w konkursie, ponieważ chce zaprezentować swój dorobek na Ziemi Sądeckiej i spotkać się z innymi twórcami ludowymi.

Józefa Wierzycka zajmuje się szydełkowaniem, haftem, bibułkarstwem oraz wycinankami z papieru. Wykonuje również ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne różnymi technikami. Wystawy z jej rękodziełami były prezentowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Pijalni Wód w Szczawie, Świetlicy w Zalesiu, Bibliotece i Domu Kultury w Limanowej, ale także podczas V Zjazdu Sądeczan i Pikniku Rodzin Katolickich w Starym Sączu.

Józefa Wierzycka od 10 lat współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamienicy. Współdziała z grupą „Koroneczki” ze Świetlicy Środowiskowej w Zalesiu. Ponadto jest często zapraszana do szkół, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi. Od dwóch lat dzieli się swoimi umiejętnościami z członkiniami Stowarzyszenia Seniorów w Kamienicy. Współpracuje również z Kołami Gospodyń Wiejskich.

Prezentowała swój dorobek artystyczny podczas Dni Gorczańskich, dożynek i gminnego dnia dziecka. Wzięła również udział w przeglądach dorobku kulturowego powiatu limanowskiego. Uczestniczyła w projekcie „Aktywność i doświadczenie seniorów” oraz w licznych kiermaszach i jarmarkach.

Do konkursu została zgłoszona przez Janinę Kajzar. Zgodziła się na wzięcie udziału w naszym plebiscycie, ponieważ chce zaprezentować swoje rękodzieła na Ziemi Sądeckiej oraz spotkać się z innymi działaczami i twórcami ludowymi.

- Miło spędzić czas z ludźmi, którzy są aktywni – podkreśla.

Głosuj na: Józefa Wierzycka – SMS o treści SKT.19 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VI Plebiscycie "O Nagrodę SKT Sądeczanin".

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu