Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
14/10/2019 - 17:00

Kto ich zastąpi? Wicher, Nowogórska i Durlak zwalniają posady radnych

Patryk Wicher z PiS oraz Urszula Nowogórska z PSL, do tej pory byli radnymi sejmiku wojewódzkiego. Wygrali wybory parlamentarne, więc na ich miejsce do samorządu wchodzą ci, którzy rok temu w wyborach samorządowych dostali mniej głosów. Zmiana szykuje się też w powiecie. Dotychczasowy radny powiatowy Wiktor Durlak zostanie bowiem senatorem.

Rok temu w wyborach samorządach stracił mandat  radnego wojewódzkiego. Teraz chciał być posłem, został radnym. Ta polityczna karta odwróciła się dla Stanisława Pasonia z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przegrał rywalizację z Urszulą Nowogórską, która będzie zasiadać w sejmie, ale weźmie po niej miejsce w sejmiku.

W wyborach parlamentarnych Nowogórska zdobyła 11 885, to więcej o 764 głosy od Pasonia. To niejedyna zmiana jaka szykuje się w sejmiku. Posłem zostanie też Patryk Wicher z Prawa i Sprawiedliwości.  Jego mandat może wziąć „następny w kolejce”, pełniący funkcję marszałka Witold Kozłowski, któremu rok temu zabrakło głosów, żeby zostać radnym. Otrzymał ich 8 554, Wicher 16 904. 

Zmiana szykuje się też w powiecie. Dotychczasowy radny Wiktor Durlak zostanie senatorem. Rok temu tuż za nim na liście była  Anna Radzik z Binczarowej, która w ubiegłorocznych wyborach zdobyła 1386 głosów. Teraz zyska mandat. ([email protected])

Głosujemy, jak Sądecczyzna długa i szeroka
Od Gorlic przez Grybów, Nowy Sącz, po Limanową. Głosujemy jak Sądecczyzna długa i szeroka.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)