Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
09/10/2018 - 16:20

Nowy Sącz: prezes Kaczyński poprosi sądeczan o głosy dla Iwony Mularczyk

Już w najbliższą niedzielę 14 października prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi Nowy Sącz. Ma pomóc kandydatom PiS przejąć stery władzy w naszym regionie i zachować fotel prezydenta Nowego Sącza w rękach przedstawiciela PiS, czyli Iwony Mularczyk.Już dziś w Małopolsce gości premier Mateusz Morawiecki, który w Zakopanem poinformował mieszkańców o gotowości przejęcia przez skarb państwa kolei linowych na Kasprowym Wierchu.  Dalej, już liderzy PiS pojawią się  Nowym Sączu.

Cel wizyty? Jeden - wesprzeć kandydatów tego ugrupowania, którzy startują w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. Bo choć PiS rządzi w kraju, to w strukturach samorządowych wpływ tej partii tak imponujący już nie jest.

Sądecczyzna to sztandarowy przykład – poza kończącym swoje rządy Ryszardem Nowakiem próżno szukać drugiego polityka z PiS na stanowisku wójta czy burmistrza. W poprzednich wyborach samorządowych kandydaci tego ugrupowania uzyskali wyjątkowo słabe wyniki zamykające się czasem w kilkunastu procentach. A przecież Sądecczyzna jest jednocześnie tym miejscem w Polsce, które od lat określa się mianem matecznika tego ugrupowania.

Ale na tym nie koniec. Może się wręcz okazać, że po  podziale na prawej stronie politycznej naszego miasta – PiS może stracić nawet Nowy Sącz. Bo jak wytłumaczyć mieszkańcom naszego grodu, że choć kandydatów legitymujących się związkami z PiS jest czterech, to ten prawdziwy jest tylko jeden?

Prezes Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami Nowego Sącza już 14 października, czyli w najbliższa niedzielę w dawnym kinie Krokus przy Alejach Wolności. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)