Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
22/12/2021 - 16:30

Zmarł Roman Maciak, wieloletni nauczyciel sądeckiego „elektryka”

W wieku 64 lat zmarł Roman Maciak, nauczyciel i wychowawca młodzieży w sądeckim „elektryku”. Ze szkołą związany był przez ponad 36 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Śp. Roman Maciak urodził się w 1957 roku w Nowym Sączu. Był absolwentem sądeckiego Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych. Ukończył studia na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracę nauczyciela w elektryku rozpoczął w 1985 roku. Uczył elektrotechniki i innych przedmiotów zawodowych. Pracował przez ponad 20 lat w pracowniach elektryczno–elektronicznych. Członek związku ''Solidarność". 

- Był wychowawcą wielu pokoleń uczniów. Zawsze solidny i dokładny w swojej pracy. Przygotowywał maturzystów do egzaminów zawodowych, które zdawali na 100 %. Pedantyczny w pracy zawodowej, skupiał wokół siebie uczniów i zyskiwał ich sympatię . Wszystkie pomoce dydaktyczne na pracowni miał poukładane jak w przysłowiowym wojskowym pudełku – wspomina śp. Romana Maciaka dyrekcja i nauczyciele „elektryka”.

Był także małym konstruktorem licznych przyrządów i mierników, które wykorzystywano na zajęciach. Uczniowie bardzo sobie cenili z nim współpracę. Zwracali uwagę na jego duże poczucie humoru i dystans.

- Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel, przez kilkadziesiąt lat związany z naszą Szkołą. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Wyrazy żalu i współczucia rodzinie oraz bliskim pragną złożyć: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz cała społeczność elektryka – napisała szkoła na swojej stronie internetowej.

Zmarł w wieku 64 lat. Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w czwartek (23 grudnia) o godz. 12:00 w Bazylice św. Małgorzaty. O 13 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu odmówiony zostanie różaniec. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się pół godziny później. ([email protected], fot.: Archiwum prywatne)Dziękujemy za przesłanie błędu