Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
08/02/2022 - 10:40

Zmarł Andrzej Dudek, wychowanek KTH, hokeista klubów krajowych i zagranicznych

W Sztokholmie, w wieku 71 lat zmarł śp. Andrzej Dudek, hokeista wychowanek KH KTH Krynica. Nie znana jest data i miejsce pożegnania zmarłego. Jak informuje krynicki klub hokejowy, rodzina powiadomi o tym w najbliższym czasie.

31 stycznia w Sztokholmie, w wieku 71 lat zmarł Andrzej Dudek (pierwszy z prawej) z braćmi Jackiem i Stanisławem (od lewej) i Ryszardem Plata w Brinken IF - wycinek z prasy szwedzkiej źródło: KTH Krynica
Andrzej Dudek, od najmłodszych lat związany z hokejem. Był wychowankiem drużyn młodzieżowych, a następnie reprezentantem I i II ligi KTH Krynica. W latach 70. XX wieku grał również w klubach: Stoczniowiec Gdańsk oraz szwedzkim Brinken IF.

Od 1992 roku, gdy powstała w Krynicy drużyna oldboyów, Andrzej Dudek był jednym z jej głównych zawodników. Old Boys na swoim koncie mają trzy tytuły Mistrzów Polski, a także dwa srebrne medale.

Z okazji jubileuszu dziewięćdziesięciolecia KH KTH Krynica, które świętowano w uzdrowisku w 2018 roku, Andrzej Dudek otrzymał Złotą Odznakę oraz pamiątkowy medal za osobisty wkład w historię i osiągnięcia klubu.

O śmierci śp. Andrzeja Dudka informuje KH KTH Krynica-Zdrój na swojej stronie internetowej. (MK) fot. ilustracyjne (MK) Fot: Andrzej Dudek (pierwszy z prawej) z braćmi Jackiem i Stanisławem (od lewej) i Ryszardem Plata w Brinken IF - wycinek z prasy szwedzkiej. Źródło: KTH Krynica
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu