Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
13/08/2018 - 14:10

Zielony „parasol” nad ulicą Biegonicką może być niebezpieczny

Część ulicy Biegonickiej w Nowym Sączu, nieopodal stojącej tam tablicy z napisem Nowy Sącz osłania „zielony parasol” listowia. Przestrzeń nad drogą zawładnęły bujnie rozrośnięte konary starych drzew rosnących po obu stronach ulicy. Kiedy żar leje się z nieba dają przyjemny cień, ale jest też i druga strona medalu.

Podczas gwałtownej burzy połączonej z silnym wiatrem, w tym miejscu może być niebezpiecznie – alarmuje pani Jolanta Gucwińska, jedna z naszych czytelniczek, która zwróciła się do nas o pomoc.

- Teren ten, a mam tu na myśli odcinek ulicy, od miejsca, w którym stoi tablica, jest obsadzony starymi, zniszczonymi drzewami, których gałęzie dosłownie "wiszą" nad drogą – Jest to niebezpieczne, przede wszystkim latem. Podczas upałów, jakie teraz nam właśnie doskwierają, burzowe nawałnice i gwałtowne porywy wiatru nie są niczym niezwykłym. Wystarczy silniejszy podmuch i odłamana gałąź może spaść na ulicę, po której przecież poruszają się samochody, rowerzyści i przechodnie. Może naprawdę dojść do nieszczęścia.

Zimą, według pani Jolanty też nie jest bezpiecznie. Konary drzew mogą złamać się pod naporem ciężkiego, mokrego, albo zlodzonego śniegu.

Marian Wolak, który jest przewodniczącym Zarządu Osiedla Biegonice przyznaje, że żaden z mieszkańców osiedla nie zwracał się do niego w tej sprawie.

- Drzewa, o których wspomina czytelniczka w większości rosną na działkach należących do osób prywatnych – mówi Marian Wolak. – Ta pani powinna od razu interweniować w tej sprawie w Miejskim Zarządzie Dróg w Nowym Sączu.

Tam zadzwoniliśmy w pierwszej kolejności, jednak po przedstawieniu problemu odesłano nas do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

- Poleciłam przeprowadzić wizję w terenie w celu weryfikacji sprawy  - poinformowała nasz portal Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu - Jeśli będzie to dotyczyć gruntu miejskiego i faktycznie będzie zagrażało to bezpieczeństwu to firma świadcząca usługę  wykona pielęgnację.

[email protected], fot. Czytelniczka.

Zielony parasol nad ulicą Biegonicką w Nowym Sączu
Zielony parasol nad ulicą Biegonicką w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020