Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
23/09/2020 - 12:30

Zamykają drogę powiatową w gminie Łącko. Zobacz którą, kiedy i po co

Już jutro, czyli 24 września drogowcy zabierają się za remont dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej Obidza – Brzyna w gminie Łącko. Zobaczcie szczegóły.

Już jutro, czyli 24 września drogowcy zabierają się za remont dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej Obidza – Brzyna w gminie Łącko. Zobaczcie szczegóły.

Remontem objęty będzie odcinek od strony Obidzy a drogowcy zamkną go o godzinie 7.15. Droga będzie nieprzejezdna aż do godziny 16.

Zobacz też: Zmiany na piwniczańskim rynku: wszystkie miejsca parkingowe płatne

Jakie prace zostaną tu wykonane? Jak informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński w pierwszej kolejności położona zostanie nowa warstwa wiążąca, ta która odpowiada za trwałość kolejnej warstwy, czyli warstwy ścieralnej, po której jeżdżą samochody. Gdy jezdnia będzie gotowa, pobocza zostaną podniesione do poziomu drogi i wzmocnione. Tym samym na remoncie skorzystają też chodzący tędy piesi.

Zobacz też: Znów zamkną część obwodnicy zachodniej Nowego Sącza

Jutro wykonany zostanie pierwszy etap robót a jeśli pogoda na to pozwoli prace zostaną zakończone już w przyszłym tygodniu. Dlaczego prace prowadzone będą – jak mawiają kierowcy - na raty? Ano dlatego, że takie są wymogi technologiczne – każda z warstw potrzebuje czasu na utwardzenie się. ([email protected], fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)