Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
23/08/2020 - 06:25

Zamknęli na głucho starosądeckie stawy. Powód? Oczywisty

Tak, tak. To kolejna konsekwencja wzrostu zachorowań na COVID-19 w powiecie sądeckim, który nadal ma status powiatu czerwonego. Kąpielisko w Starym Sącz jest zamknięte na głucho.

Co i rusz dochodziły do nas sygnały, a w zasadzie pretensje na temat tego, co dzieję się na starosądeckich stawach. Część Czytelników otwarcie ganiło władze gminy, że ich funkcjonowanie w świetle statystyk zachorowań na COVID-19 urąga bezpieczeństwu korzystających tu z wypoczynku. Burmistrz Jacek Lelek ripostował zdecydowanie, że samorząd a dalej obsługa kompleksu działa zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami a na terenie kąpieliska może jednocześnie – zgodnie z wytycznymi – przebywać maksymalnie 800 osób.

Zobacz też: Wiecie co to jest? To będzie wielki hit naszego regionu!

Lelek podkreślał również, że w ocenie sytuacji nie należy się sugerować tylko ilością aut zaparkowanych w okolicy, bo część przyjezdnych stąd startuje na wycieczki rowerowe, część zwiedza Bobrowisko albo korzysta z oferty parku linowego a jeszcze inni wypoczywają nad wodą, ale nie na stawach tylko nad brzegami pobliskiego Dunajca. Jednak już 8 sierpnia kąpielisko zamknięto całkowicie, do odwołania. To przykra wiadomość – mimo zrozumienia powagi – dla tych, którzy jeszcze chcą skorzystać z wakacji i lata a przede wszystkim z urlopu. Jednak jednocześnie sprawdziły się słowa burmistrza – aut nadal stało tu w sobotę po południu bardzo dużo. I to z najróżniejszymi rejestracjami: od sądeckich, przez te z innych części Polski a nawet z zagranicy. Wnioski nasuwają się same – ludzie i tak w tej okolicy wypoczywają.

Jednak wszystkim tym, którzy liczyli, że przyjadą tu tylko po to, by popływać pod okiem ratownika na Kąpielisku Park Wodny STAWY, przypominamy – miejsce to jest wyłączone z użytku. Trzeba poszukać innej alternatywny. Tym, którzy chcą popływać w bezpiecznych warunkach radzimy skorzystać z ciągle otwartych basenów na Radwanowie w gminie Piwniczna-Zdrój.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020