Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
20/12/2023 - 15:55

Zaczęło się pięć lat temu. Wielkie święto Fundacji “Ja też mam marzenia” [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Wyjątkowa uroczystość odbywała się w sobotę w ryterskiej Willi Poprad. Na galę z okazji 5-lecia działalności Fundacji ,,Ja też mam marzenia'' zaproszonych zostało wielu znakomitych gości. Był to szczególny czas podziękowań i podsumowań.

Fundacja “Ja też mam marzenia” działa już od 5 lat. Na uroczystą galę jej prezes - Tomasz Popiela zaprosił sponsorów, partnerów oraz przyjaciół projektu. Uroczystość poprowadził znany komentator Polsatu Sport - Jerzy Mielewski. Gwiazdą artystyczną wieczoru był z kolei Mateusz Ziółko. Najpierw wręczone zostały wszystkim zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki. Po niej nastąpiła część mniej oficjalna, która trwała, aż do białego rana. 

Największym przedsięwzięciem fundacji jest starosądecki turniej piłki nożnej dla dzieci Sokolik ORLEN Cup, który w ciągu 13-letniej historii stał się jednym z najbardziej prestiżowych turniejów piłkarskich w Europie. Oprócz niego, fundacja organizuje również inne prestiżowe zmagania jak Stal Rzeszów Steel Cup, Bellsport Cup oraz największy w naszym kraju turniej dla dziewczyn Trzuskawica Cup. 

Od założenia fundacji we wspomnianych turniejach udział wzięło 8500 dzieci reprezentujących 758 zespołów z 27 krajów Europy, Ameryki Południowej oraz Indii. 

Fundacja jest również pomysłodawcą oraz realizuje projekt Polonia The best Young Players, mający na celu wyszukiwanie w Europie dzieci polskiego pochodzenia w wieku 9-13 lat, które uprawiają piłkę nożną. W ciągu trzech edycji projektu zaproszono do naszego kraju 120 młodych adeptów z całej Europy oraz USA czy Egiptu. 

W trakcie pobytu w Polsce dzieci trenują pod okiem trenerów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ambasadorem projektu jest kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski.  8 uczestników prezentowało już tak wysoki poziom sportowy, że otrzymało powołania na konsultacje kadry narodowej. 

Fundację “Ja też mam marzenia” wspiera ponad 50 firm głównie z Nowego Sącza i okolic. (wideo: Fundacja “Ja też mam marzenia”, fot.: Fundacja “Ja też mam marzenia”) 

Piąte urodziny fundacji "Ja też mam marzenia"
Wyjątkowa uroczystość odbywała się w sobotę w ryterskiej Willi Poprad. Na galę z okazji 5-lecia działalności Fundacji ,,Ja też mam marzenia'' zaproszonych zostało wielu znakomitych gości.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu