Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
03/05/2020 - 14:30

Z przekaźnika na Chruślicach rozciąga się niebywały widok na... wodospad śmieci

Przekaźnik na Chruślicach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów widokowych w mieście, z którego szczytu można podziwiać panoramę Nowego Sącza. Trasa prowadząca na wzgórze jest popularna wśród miłośników spacerów, biegaczy i rowerzystów. Niepowtarzalny widok psuje jednak wodospad śmieci…

Na poboczach przy drodze prowadzącej do przekaźnika leży mnóstwo śmieci. Czego tam nie ma? Puste butelki i puszki po alkoholu i napojach gazowanych, pojemniki, kartony, papiery… Jednak najbardziej szokujący widok znajduje się mniej więcej w połowie trasy na sam szczyt, po prawej stronie. Wystarczy pokonać odcinek o największym nachyleniu, którego przejście z pewnością kosztuje mieszkańców najwięcej wysiłku, żeby ujrzeć… wodospad śmieci!

Wygląda na to, że ktoś od wielu miesięcy zrzuca worki z odpadami ze stromej skarpy w przepaść. Na samym dole znajduje się nieco wyschnięty strumyk, którym lekkie śmieci przemieszczają się wzdłuż nurtu. Odpadów nagromadziło się tak wiele, że worki zatrzymują się jeden na drugim. Całość wygląda jak kolorowy wodospad śmieci, który łatwo dostrzec między drzewami. Ze względu na strome urwisko uporządkowanie tego terenu będzie bardzo trudne.

Czytaj także: Dzikie wysypisko w Jasiennej. Skandal! 40 worków ze śmieciami leży przy drodze

Oprócz worków wokół znaleźć można również pozostałości po materiałach budowlanych, opony, kanistry, cegły, deski, drewniane ramy, rury i inne ostre przedmioty. Część z nich powinna trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie prosimy o kontakt z policją lub strażą miejską. Pozostawianie odpadów w niedozwolonych miejscach stanowi wykroczenie, jest ścigane przez policję i podlega karze grzywny. Apelujemy o rozsądek! W przeciwnym razie nasz region zamieni się w jedno wielkie wysypisko śmieci.

k.kos@sadeczanin.info, fot. KK

Z przekaźnika na Chruślicach rozciąga się niebywały widok na... wodospad śmieci
Zdjęcia - KK


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020