Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
10/08/2018 - 16:30

Wyprawka 300 plus. Tysiąc rodzin w Nowym Sączu dostało już pieniądze

Tysiąc rodzin w Nowym Sączu dostało pod koniec lipca pieniądze w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Kolejni rodzice składają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski o wypłatę wyprawki 300 plus.

W sądeckim MOPS-ie przy ul. Żywieckiej jest tłoczno, zwłaszcza w tej części budynku, w której pracownicy przyjmują wnioski.  Pieniądze, w kwocie 300 złotych na ucznia wypłacane są w ramach programu pn. „Dobry start”. Jest to już drugi, po 500 plus, rządowy program wsparcia dla rodzin.

W programie 300 plus nie ma żadnego progu dochodowego.

Pierwsze wnioski o wypłatę wyprawki 300 plus zaczęły spływać drogą elektroniczną 1 lipca, natomiast 1 sierpnia rozpoczęło się ich przyjmowanie bezpośrednio w siedzibie placówki przy ul. Żywieckiej. Rodzice mogą także wysłać wniosek wrzucając go do skrzynki pocztowej.

- Codziennie przyjmujemy prawie 130 wniosków – mówi Józef Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. – Osoby, które złożyły dokumenty drogą elektroniczną w pierwszych dniach ich przyjmowania już otrzymały  pieniądze z tego programu. Pierwsze wypłaty były realizowane 26 lipca. Środki trafiły do tysiąca rodzin.

Rodziny, które składają wnioski w tym miesiącu bezpośrednio w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również w formie elektronicznej otrzymają pieniądze jeszcze w sierpniu, a najpóźniej do końca września.

- Przewidujemy, że w tym miesiącu wypłatę świadczeń otrzyma około dwóch tysięcy rodzin – dodaje dyrektor Markiewicz. – Osoby, które złożą wnioski po 31 sierpnia otrzymają świadczenia w ciągu dwóch miesięcy od złożenia dokumentów.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmował wnioski o wypłatę wyprawki 300 plus do 30 listopada. Te, które wpłyną do MOPS po tym terminie nie będą już niestety rozpatrywane.

Dyrektor Markiewicz spodziewa się, że z tej formy rządowej pomocy skorzysta w Nowym Sączu około 7 tysięcy rodzin, a objętych nią będzie 1100 uczniów.

O świadczenie w ramach programu „Dobry Start” mogą starać się rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły. Taką pomoc mogą otrzymać uczniowie do 20 roku życia, w tym także dzieci, które ukończyły sześć lat i chodzą do szkoły. W przypadku uczniów niepełnosprawnych ta granica wiekowa przesuwa się do 24 lat.

Do otrzymania tej rządowej pomocy nie kwalifikują się natomiast uczniowie chodzący do tzw. „zerówek”, uczniowie szkół policealnych, studenci oraz uczniowie szkół wieczorowych.

Rodzice mogą kupić w ramach wyprawki książki, zeszyty i przybory szkolne.

i.michalec@sadeczanin.info. Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu