Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
07/01/2019 - 10:40

WOŚP Nowy Sącz: zobacz program finału i pomóż pobić kolejny rekord

Już po raz trzeci lokalny sztab WOŚP założyła nieformalna grupa społeczników z Nowego Sącza, która z roku na rok powiększa swe grono. W tym roku na ulice naszego miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami 100 wolontariuszy WOŚP.

Finałowe granie rozpocznie się już o godz. 10.30 pod pomnikiem Mickiewicza na Plantach, skąd w kierunku Rynku nastąpi wymarsz Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców. Do wzięcia udziału w Korowodzie, podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. Za najbarwniejsze i najciekawsze przebrania przewidziano nagrody rzeczowe.

27.Finał WOŚP będzie grał od godz. 11.00-21.00 na płycie Rynku. W czasie Finału przewidziano sporo atrakcji  dla dorosłych i dla dzieci: koncerty, pokazy, animacje, w tym militarne m.in. pokazy umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, strzelnica ASG z Sądeckim Airsoftem czy aktywności z Z.S. Strzelec O.S.W. Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT 4x4, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek.

Zobacz też: Sądecki rekord w puszkach dla Owsiakowej Orkiestry

Do zdobycia za „wrzutę do skarbonek WOŚP” będzie można m.in. nabyć kolację w towarzystwie Prezydenta Nowego Sącza, obrazy, rękodzieła, biżuterię, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP.  W samym Ratuszu zainstalowany zostanie przez Hobbity.pl Games Room, a dzieci będą mogły pobawić się z animatorami lub spróbować swoich sił w programowaniu robotów.

Podczas Finału z mieszkańcami Nowego Sącza zagrają: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Justyna Zawiślan i Jonatan, Krzysztof Bajerski Weddingbar, Krav Maga Poland - Fight Team Nowy Sącz, Maniek i Bartez, Straż Pożarna Nowy Sącz, Ania Szlagowska, Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Viva Salsa Nowy Sącz, Strongman Tomasz Kowal, Pozytywka, Kruca Banda, TFB, 4 Szmery oraz Arkadio.

Nie zabraknie także „światełka do nieba” tym razem puszczanego przez mieszkańców latarkami wszelkiego kalibru. W tym dniu mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli powalczyć także o sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł dla miejscowej placówki medycznej realizując konkurs „Ściskawa”, w którym chodzi o to, by na określonej powierzchni zmieściło się w określonym czasie jak najwięcej ludzi. Nowosądecka „Ściskawa” rozpocznie się o godz. 18.00. Szczegóły Finałowego programu dostępne są w Internecie na profilach Facebook i Instagram: wospnowysacz oraz na stronie: wospnowysacz.pl

Finał WOŚP dla mieszkańców Nowego Sącza nie odbyłby się bez wielu partnerów wydarzenia. Obok Urzędu Miasta i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w akcję zaangażowało się kilkudziesięciu prywatnych przedsiębiorców z terenu naszego miasta. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Straż Miejska. Dodatkowo w niektórych punktach Nowego Sącza zostały umieszczone skarbonki stacjonarne, do których już można wrzucać datki: Sklep Nowa Zielarnia, Kawiarnia Prowincjonalna, TEB Edukacja, Fight House, Przychodnia „Słyszę”, I LO, II LO, ZS Akademickich, SP nr 9, SP nr 11, Przedszkole „Jaś i Małgosia”, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 14.

Dotychczas sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek, z którego korzystamy w potrzebie, kosztował   2 015 533 zł.  Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Sącza byli niezmiernie hojni i sztab zebrał rekordową dotąd sumę: 106 802,23 zł. Kwotę zebraną w tym roku poznamy już 14 stycznia.

Oprac. ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: organizatorzyDziękujemy za przesłanie błędu