Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
11/02/2024 - 21:25

Wielka strata dla Piwnicznej-Zdroju. Nie żyje Antoni Leśniak, kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP

Wielka strata dla społeczności Piwnicznej-Zdroju – w wieku 88 lat zmarł 10 lutego Antoni Leśniak, który aż przez 35 lat był kapelmistrzem tutejszej Orkiestry Dętej OSP.

- Śp. Antoni był kapelmistrzem przez 35 lat. To właśnie dzięki jego ciężkiej pracy nasza orkiestra rozsławiła się nie tylko w naszym regionie, ale także w całej Małopolsce, jak i Polsce zdobywając zawsze najlepsze nagrody - podkreślają członkowie orkiestry na swoim profilu na Facebooku.

- Pan Leśniak zapisał się w historii naszego zespołu, jako wybitny kapelmistrz, jak i również człowiek, który wprowadził kilka pokoleń ludzi do świata muzyki orkiestr dętych. Niech spoczywa w pokoju! - nie kryją żalu muzycy. 

W tej sukience Danuta Szaflarska występowała w warszawskim teatrze. Zobacz niezwykłą wystawę w Piwnicznej-Zdroju

Pogrzeb Antoniego Leśniaka odbędzie się 13 lutego, we wtorek o godzinie 14 a rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej-Zdroju. O 13.30 z kolei odprawiony zostanie różaniec w intencji zmarłego.

Podobny różaniec odprawiony zostanie również jutro, 12 lutego o godzinie 16 w kaplicy cmentarnej. ([email protected] Fot.: Facebook) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu