Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
29/03/2022 - 12:25

Weź udział w turnieju strzeleckim. ELO zaprasza uczniów 7 i 8 klas

To będą bardzo ciekawe zawody. 12 kwietnia w sadeckim Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego odbędzie się turniej strzelecki. Udział mogą w nim wziąć uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Patronem medialnym wydarzenia jest „Sądeczanin”.

Strzelectwo staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Wiele osób chętnie w celach rekreacyjnych wybiera się na strzelnice. Dobra zabawa jest na nich gwarantowana.

Swoich sił będą mogli wkrótce spróbować również uczniowie klasy 7 i 8 szkoły podstawowej z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego. Już 12 kwietnia odbędzie się dedykowany im I Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie Do Celu. Jego organizatorem jest Fundacja Bezpiecznie Do Celu Elitarne Liceum Ogólnokształcące.

Celem zawodów jest oczywiście popularyzacja strzelectwa sportowego i doskonalenie umiejętności strzeleckich. Uczniowie będą tworzyli dwuosobowe drużyny (każdą szkołę może reprezentować tylko jeden zespół). Zawodnicy oddadzą 12 strzałów z karabinka pneumatycznego kalibru 4,5 mm z postawy stojącej bez podpórki, do tarczy sportowej zgodnej z przepisami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Amunicję oraz broń zapewni organizator.

Końcowa kolejność zostanie podzielona na klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Zbiórka zaplanowana została na godzinę 9 w ELO. O 9:30 uczniowie wezmą udział w instruktażu, a o 10 rozpoczną się zawody. Zakończenie zapowiedziane jest na 14.

Zgłaszać można się do 5 kwietnia (godz.: 15:00), pod adresem mailowym – [email protected] lub osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Zielonej 27 (maksymalnie 15 szkół, decyduje kolejność zgłoszeń). Dla najlepszych przewidziane są nagrody. ([email protected], fot.: Elitarne Liceum Ogólnokształcące)

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje "Sądeczanin"

Turniej strzelecki w ELO
To będą bardzo ciekawe zawody. 12 kwietnia w sadeckim Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego odbędzie się turniej strzelecki. Zapisy trwają do 5 kwietnia


Dziękujemy za przesłanie błędu