Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
02/03/2024 - 08:15

Ważna zmiana na granicy ze Słowacją. Jest już konkretny termin

Ważna zmiana na granicy z naszymi południowymi sąsiadami. Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji podjął decyzję o zakończeniu tymczasowego przywrócenia kontroli na granicy ze Słowacją. Kontrole będą trwały jeszcze tylko do północy do 2 marca.

Przypomnijmy, że  decyzja o wznowieniu tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją zapadła na początku października ubiegłego roku.   Powód?  Gwałtowny wzrost nielegalnej migracji na terenie Słowacji.

Czytaj też Kolejna część Nowego Sącza skazana na komunikacyjny paraliż. Zamykają następną ulicę. Co się tam buduje? [ZDJĘCIA]  

Teraz – jak informuje resort spraw wewnętrznych i administracji – sytuacja migracyjna na tak zwanym szlaku bałkańskim się ustabilizowała i  ustąpiło zagrożenie nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy.

Wedle zapewnień ministerstwa, w ramach współpracy transgranicznej sytuacja migracyjna będzie na bieżąco monitorowana i w przypadku wzrostu zagrożenia działania kontrolne na granicy mogą zostać wznowione.

Czytaj też Masakra na lokalnej drodze. Jezdnia jak po trzęsieniu ziemi [ZDJĘCIA]  

Straż Graniczna nadal będzie prowadzić kontrole wewnątrz kraju ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji na głównych szlakach komunikacyjnych i w innych wytypowanych miejscach – poinformowało ministerstwo. ([email protected]) fot. KOSGDziękujemy za przesłanie błędu