Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
16/05/2019 - 14:50

W Świniarsku budują kanalizację, która zagraża ujęciu wody dla Nowego Sącza?

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzyma budowę kanalizacji w Świniarsku prowadzoną przez gminę Chełmiec? Nadzór został zaalarmowany przez szefostwo Sądeckich Wodociągów, które twierdzi, że inwestycja może zagrażać ujęciu wody dla Nowego Sącza. O co chodzi?

Tym, co zaalarmowało spółkę Sądeckie Wodociągi były zbyt głębokie wykopy, które mogą z racji swoich gabarytów zagrozić głównemu ujęciu wody dla Nowego Sączu, które zaopatruje aż kilkadziesiąt tysięcy osób. Jak nas poinformował Janusz Adamek prezes spółki, prace prowadzone są tuż za płotem okalającym teren ujęcia i praktycznie wzdłuż całej jego długości.

Zobacz też: Chełmiec: czego ten niedźwiedź szukał w kopalni w Klęczanach?

- Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że prowadzenie prac ziemnych na takiej głębokości może zaburzyć stosunki wodne a tym samym zagrozić funkcjonowaniu naszego ujęcia wody – obrazuje Adamek. Zarząd spółki natychmiast poinformował o swoich obawach i spostrzeżeniach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, bo to jedyna formalna droga do tego, by wszelkie wątpliwości zostały w tej sprawie wyjaśnione.

Jednocześnie Adamek podkreśla, że w pełni popiera samą budowę kanalizacji, tym bardziej, że ta prowadzona jest do powstającego w okolicy nowego osiedla jednorodzinnego, ale chce zyskać pewność, że nie zagrozi sądeckiemu ujęciu wody.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info / SW

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu