Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
11/04/2021 - 07:55

W Nowym Sączu będzie testowany autobus elektryczny

Czy po ulicach Nowego Sącza będą jeździły autobusy elektryczne? Z pewnością przez najbliższych sześć dni taki pojazd będzie krążył z pasażerami po ulicach miasta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu nie ma na swoim wyposażeniu takich ekologicznych autobusów, ale jeden będzie testowany na ulicach miasta To autobus marki ARP E-Vehicles. Jest to pojazd polskiej produkcji.

Testowany egzemplarz może przejechać ok 140 km na jednym ładowaniu, a czas ładowania w zależności od zastosowanej ładowarki wynosi od 2 do 4.5 godziny.

- Przez sześć dni będziemy testowali ten pojazd. Musimy sprawdzić czy zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością. Autobus będzie sprawdzany na najcięższych, górzystych trasach. Chcemy go przetestować w najtrudniejszych warunkach. W hali warsztatowej zamontowaliśmy licznik, który pokaże, ile tak naprawdę energii zużywa ten pojazd. Po zakończonych testach zostanie przedstawiony dokładny raport - mówi Jerzy Leszczyński, prezes MPK.

Prezes MPK Jerzy Leszczyński zaznaczył, że miejska spółka nie wyklucza zakupu tego typu pojazdów. Zależy to jednak o wyniku tygodniowego testu oraz możliwości dofinansowania zakupu.

- Jeśli testy wypadną pomyśle, będziemy rozważać zakup takiego pojazdu. Cieszę się, że jest to polski pojazd. Pozostaje czekać na programy rządowe, które umożliwią sfinansowanie takiego zakupu – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MPK w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020