Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
11/03/2018 - 14:15

W mieszkaniu wydobywał się czad. Właścicieli uratował czujnik tlenku węgla

W jednym z mieszkań włączył się czujnik tlenku węgla. Głośny dźwięk urządzenia mógł oznaczać tylko jedno - w pomieszczeniach wydobywał się czad. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

W sobotę 10 marca, w mieszkaniu przy ulicy Sienkiewicza włączył się czujnik tlenku węgla. Zaniepokojeni właściciele natychmiast otworzyli okna, przewietrzyli pomieszczenia i zadzwonili po straż.

Zobacz też Zmarł 8-letni chłopiec, który zatruł się tlenkiem węgla. W piątek go pożegnamy

Ratownicy sprawdzili mieszkanie swoimi urządzeniami, do wykrywania czadu, ale nic nie wykazały. Wszystko wskazuje na to, że czujnik, który posiadali właściciele, wykrył niewielką ilość tlenku węgla i  zaalarmował domowników. Strażacy zamknęli dopływ gazu do mieszkania.

Takie sytuacje jak ta, pokazują, że warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w zakup czujnika. Strażacy podkreślają, że tam gdzie są zamontowane takie urządzenia, nikomu nic się nie stanie. Włączy się alarm i zagrożenie zostanie szybko usunięte. Natomiast w domach, w których nie ma czujników, często mieszkańcy trafiają do szpitala, a czasem niestety zatrucie jest tak poważne, że umierają.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjne Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)